HomeTenisWTA Hua Hin: Triumf Linette w koszmarnych warunkach pogodowych

WTA Hua Hin: Triumf Linette w koszmarnych warunkach pogodowych

Źródło: WTA

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Ukrainką Łesią Curenko i awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 250 w Hua Hin w Tajlandii. Spotkanie było toczone w niezwykle trudnych warunkach klimatycznych, co odbiło się na samym meczu.

Magda Linette

CTK / Alamy

Linette w drugiej rundzie turnieju w Tajlandii

Po szybkim odpadnięciu z US Open, Magda Linette udała się do Tajlandii na turniej WTA 250 w Hua Hin. W pierwszej rundzie mierzyła się nie tylko z Łesią Curenko, ale także z warunkami atmosferycznymi – po godzinie 13:00 temperatura wynosiła 29 stopni, z poziom wilgotności powietrza osiągnął 99 proc.

Uciążliwa pogoda dała się we znaki obu zawodniczkom – w pierwszym secie doszło do aż sześciu przełamań, a w drugim gemie miało miejsce osiem równowag. Z tak trudnej rywalizacji znacznie lepiej wyszła Polka, która czterokrotnie wygrała przy zagraniu Ukrainki i triumfowała 6:2.

Druga partia miała podobny przebieg – tym razem doszło w niej do siedmiu przełamań, ale ponownie to Linette okazała się wytrwalsza. Polka prowadziła już 5:3, a przy stanie 5:4 miała piłkę meczową, ale Curenko zdołała ją obronić. Po chwili jednak polska tenisistka dopięła swego i wygrała 7:5.

Łesia Curenko (92. WTA) – Magda Linette (43. WTA) 2:6, 5:7

Magda Linette awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Hua Hin. Jej kolejną rywalką będzie Słowaczka Rebecca Sramkova (102. WTA), która nie bez problemów, w trzech setach wygrała z Mananchaya Sawangkaew z Tajlandii.

Obrońca rozważa odejście z Bayernu. Wielu zainteresowanych
Zieliński chwalony po meczu w Lidze Mistrzów z City. “Był motorem napędowym i mózgiem Interu”
Łapie kartki i nie boi się ruszyć z rękami na dyrektora. Roma ma nowego trenera!
Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Zadecydowała Liga Narodów
Kolejny zwrot akcji w sprawie Zalewskiego. Czy Polak wróci do składu Romy?
Matias Nahuel odszedł ze Śląska Wrocław. Jak zareaguje klub?
Ależ wyróżnienie dla gwiazdy Lecha. Jest obok Messiego, Benzemy czy Yamala
Skorupski doceniony. Wysokie oceny we włoskich mediach
Odrzucił wielki transfer i teraz tego żałuje. Kuriozalna prośba hiszpańskiego zawodnika
Głupio wyleciał z boiska, teraz pięknie przeprosił. Wspaniały gest gracza Wisły Kraków