HomeTenisWTA Strasburg: Wielki mecz Magdaleny Fręch! Wygrała z wielkoszlemową mistrzynią

WTA Strasburg: Wielki mecz Magdaleny Fręch! Wygrała z wielkoszlemową mistrzynią

Magdalena Fręch sprawiła bardzo przyjemną niespodziankę i pewnie ograła w dwóch setach Amerykankę Sloane Stephens. Polska tenisistka awansowała dzięki temu do drugiej rundy turnieju w Strasburgu.

Magdalena Fręch

Fręch w dwóch setach ograła Stephens

Sloane Stephens to zwyciężczyni wielkoszlemowego US Open z 2017 roku. W tym roku z kolei wywalczyła jeden tytuł – w kwietniu triumfowała na ceglanych kortach we francuskim Rouen, pokonując w finale w trzech setach Magdę Linette. Magdalena Fręch zrewanżowała się więc za porażkę innej Polki.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania i prowadzenia Polki 2:0. W kolejnych gemach gra była bardziej wyrównana, ale to nasza tenisistka miała przewagę. Wykorzystała ją w kluczowym momencie – w dziewiątym gemie ponownie przełamała Amerykankę i wygrała tę partię 6:3.

Drugi set początkowo ponownie był wyrównany, ale tak jak w pierwszym, decydujące było przełamanie – w szóstym gemie Fręch wygrała przy serwisie Stephens, co dało jej kluczową przewagę. Polka dopięła swego przy stanie 5:3 – ponownie przełamała rywalkę i odniosła zwycięstwo 6:3.

Sloane Stephens (35. WTA) – Magdalena Fręch (54. WTA) 3:6, 3:6

Polska tenisistka awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Strasburgu. Jej kolejną rywalką będzie turniejowa “jedynka”, Czeszka Marketa Vondrousova (6. WTA).

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli