HomeTenisWTA Strasburg: Kapitalny mecz Magdy Linette z wyżej notowaną rywalką! Jest już w ćwierćfinale

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Strasburgu, pokonując po zaciętym spotkaniu Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową. Polka zanotowała znakomity występ, pokonując wyżej notowaną przeciwniczkę.

Magda Linette

Linette w ćwierćfinale WTA w Strasburgu

Pierwszy, niezwykle zacięty set rozpoczął się od dwóch przełamań. W siódmym gemie, serwująca Linette aż siedmiokrotnie obroniła się przed drugim przełamaniem, ale przy stanie 5:4 nie wykorzystała dwóch piłek setowych. O losach partii decydował tie-break, w którym skuteczniejsza była Aleksandrowa – wygrała go 7:5.

Od początku drugiego seta gra ponownie była wyrównana. Sytuacja zaczęła się klarować od piątego gema, po którym obie zawodniczki dały się przełamać. Linette dokonała tego jednak trzykrotnie i choć w ósmym gemie nie wykorzystała trzech piłek setowych, zrobiła to chwilę później i triumfowała 6:3.

Decydującego seta Linette rozpoczęła od dwóch przegranych gemów, a następnie straty 1:3. Później jednak polska tenisistka wrzuciła drugi bieg i przy drugim przełamaniu wyszła na prowadzenie 5:3. Chwilę później dopięła swego i w świetnym stylu wygrała 6:3, meldując się w kolejnej rundzie.

Jekatierina Aleksandrowa (18. WTA) – Magda Linette (50. WTA) 7:6(5), 3:6, 3:6

Tym samym rosyjska tenisistka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Strasburgu. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Madison Keys (16. WTA), która w dwóch setach uporała się z Chinką Xinyu Wang.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli