HomeTenisWTA Rzym: Kolejny koncert Igi Świątek! Polka awansowała do czwartej rundy

WTA Rzym: Kolejny koncert Igi Świątek! Polka awansowała do czwartej rundy

Iga Świątek wygrała 6:3, 6:4 z Julią Putincewą z Kazachstanu i awansowała do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie. Dla liderki światowego rankingu nie było to jednak łatwe starcie, czego dowodem był początek drugiego seta.

Iga Świątek

Świątek już w trzeciej rundzie turnieju w Rzymie

Po znakomitym turnieju w Madrycie, zakończonym wielkim zwycięstwem nad Aryną Sabalenką, Iga Świątek równie udanie rozpoczęła zmagania w Rzymie. W drugiej rundzie Polka bez większego problemu ograła Amerykankę Bernardę Perę (6:0, 6:2). W trzeciej rundzie czekało na nią nieco trudniejsze wyzwanie.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch zaciętych gemów, zakończych na korzyść obu tenisistek. Pierwsze i jak się okazało kluczowe dla losów tej partii przełamanie miało miejsce w szóstym gemie – Świątek wygrała przy serwisie Putincewej. Choć przy stanie 5:2 Polka nie wykorzystała pierwszej piłki setowej, dokonała tego chwilę później, wygrywając 6:3.

Początek drugiego seta należał do tenisistki z Kazachstanu, która dość szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Świątek zaczęła gonić rywalkę i zrobiła to w najlepszy z możliwych sposobów – od stanu 1:4 wygrała pięć kolejnych gemów, triumfując w drugim secie 6:4.

Iga Świątek (1. WTA) – Julia Putincewa (41. WTA) 6:3, 6:4

Dzięki temu zwycięstwu Iga Świątek zameldowała się w 4. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Na swoją rywalkę będzie musiała poczekać do godzin popołudniowych. Zostanie nią Niemka Angelique Kerber (331. WTA) lub Białorusinka Alaksandra Sasnowicz (113. WTA).

David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz