HomeTenisWTA Rzym: Świątek poznała półfinałową rywalkę. Ma z nią kapitalny bilans

WTA Rzym: Świątek poznała półfinałową rywalkę. Ma z nią kapitalny bilans

Źródło: Własne/WTA

Iga Świątek poznała rywalkę, z którą zmierzy się w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. Została nią trzecia obecnie rakieta świata Coco Gauff, która w ćwierćfinałowym starciu pokonała w dwóch setach Chinkę Qinwen Zheng.

Iga Świątek

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Kapitalna seria Igi Świątek trwa

Iga Świątek kontynuuje znakomitą passę w turniejach rangi WTA 1000. Polka rozpoczęła zwycięski marsz pod koniec kwietnia w Madrycie, gdzie w imponującym stylu odniosła sześć zwycięstw i sięgnęła po trofeum, pokonując po niesamowitym finałowym pojedynku Arynę Sabalenkę.

Po kilku dniach Świątek rozpoczęła rywalizację w WTA w Rzymie i radzi sobie równie znakomicie. Liderka światowego rankingu w wielkim stylu ograła cztery dotychczasowe rywalki, a we wtorkowe popołudnie zapewniła sobie awans do półfinału, ogrywając Amerykankę Madison Keys (6:1, 6:3).

Świątek w półfinale z Gauff

Również we wtorek Świątek poznała rywalkę, z którą powalczy o awans do finału turnieju w stolicy Włoch. Została nią inna reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Coco Gauff (3. WTA). 20-latka po zaciętym pierwszym i spokojniejszym drugim secie ograła 7:6(4), 6:1 Chinkę Qinwen Zheng.

W przeszłości Świątek i Gauff mierzyły się aż 10-krotnie i znacznie lepszy bilans ma Polka, która triumfowała dziewięć razy. Ich ostatnie starcie to listopadowe WTA Finals i wygrana naszej tenisistki (6:0, 7:5). Pierwsza i jak dotąd jedyna wygrana Amerykanki półfinał ubiegłorocznej edycji turnieju w Cincinnati (7:6(2), 3:6, 6:4).

Dwie kolejne półfinalistki turnieju WTA w Rzymie poznamy w środowe popołudnie. O awans do tej rundy powalczą w ćwierćfinałach Jelena Ostapenko i Aryna Sabalenka oraz Wiktoria Azarenka i Danielle Collins.