HomeTenisWTA Rouen: Kolejny dwusetowy pojedynek Linette. Polka już w półfinale!

WTA Rouen: Kolejny dwusetowy pojedynek Linette. Polka już w półfinale!

Magda Linette po zaciętym pierwszym secie i łatwiejszej drugiej partii wygrała z Holenderką Arantxą Rus i awansowała do półfinału turnieju WTA 250 w Rouen. Kolejną przeciwniczkę Polka pozna w godzinach wieczornych.

Magda Linette

Linette ograła wyżej notowaną rywalkę

Polska tenisistka jak dotąd wygrała w Rouen dwa spotkania i nie straciła w nich ani jednego seta. Najpierw okazała się lepsza od Francuzki Elsy Jacquemot, a później od Serbki Nataliji Stevanovic. Nieco więcej problemów sprawiła jej Holenderka.

Pierwszy set rozpoczął się dla polskiej tenisistki bardzo dobrze – dość szybko wyszła na prowadzenie 3:0. W piątym gemie dała się jednak przełamać, a po chwili Holenderka wyrównała do stanu 3:3. Taki stan utrzymał się do końca tej partii, a o jej losach rozstrzygał tie-break. Choć Rus miała już dwie piłki setowe, Linette zdołała je obronić i wygrała 11:9.

W drugiej partii gra była wyrównana tak naprawdę tylko do trzeciego gema, w którym Polka przełamała Holenderkę. Od tego momentu Linette wygrała cztery kolejne gemy i pewnie wygrała tego seta 6:1, meldując się tym samym w półfinale.

Arantxa Rus (53. WTA) – Magda Linette (60. WTA) (9)6:7, 1:6

XX awansowała tym samym do półfinału Open de Rouen 2024. Na swoją kolejną rywalkę będzie musiała poczekać do godzin wieczornych – będzie nią Ukrainka Anhelina Kalinina (32. WTA) lub Rosjanka Mirra Andriejewa (43. WTA).