HomeTenisWTA Monterrey: Magdalena Fręch gra dalej! Polka już w ćwierćfinale

WTA Monterrey: Magdalena Fręch gra dalej! Polka już w ćwierćfinale

Magdalena Fręch po blisko 2,5 godzinach wygrała w trzech setach z Liną Glushko i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Monterrey. Teraz przed Polką znacznie trudniejsze zadanie, bowiem zmierzy się z turniejową “dwójką”.

Magdalena Fręch

Fręch w ćwierćfinale turnieju w Monterrey

Pierwszy set starcia ze znacznie niżej notowaną rywalką z Izraela rozpoczął się dla Polki znakomicie – prowadziła już 3:0, a następnie 4:2. W dziesiątym gemie Fręch dała się przełamać i Glushko wyrównała do stanu 5:5. O losach partii decydował tie-break, w którym polska tenisistka przegrała 2:7.

W drugim secie sytuacja częściowo się powtórzyła – Fręch dość szybko prowadziła 3:0 i 4:2. Tym razem jednak Polka nie dała się zaskoczyć rywalce. Mimo przegranej wymiany przy własnym serwisie w siódmym gemie, po chwili odpowiedziała przeciwniczce tym samym i triumfowała 6:3.

Decydujący set był już popisem w wykonaniu polskiej tenisistki. Glushko była w stanie urwać tylko jednego gema, a na nic nie zdał się nawet fakt znakomitego serwowania (tenisistka z Izraela zanotowała aż 10 asów serwisowych). Polka wygrała 6:1 i awansowała do ćwierćfinału.

Magdalena Fręch (45. WTA) – Lina Glushko (277. WTA) (2)6:7, 6:3, 6:1

Polka zameldowała się tym samym w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Monterrey. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Emma Navarro (13. WTA), która w czwartkowy poranek po zaciętym boju wygrała w trzech setach z Camilą Osorio z Kolumbii.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli