HomeTenisWTA Madryt: Iga Świątek gra dalej!

WTA Madryt: Iga Świątek gra dalej!

Źródło: PAP

Iga Świątek w kapitalnym stylu pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:1 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie.

Iga Świątek

PressFocus/Miguel Reis

Kolejna miazga w wykonaniu Świątek

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń swojej rywalce. W pierwszej partii pozwoliła sobie na utratę zaledwie jednego gema, dominując pod każdym względem. W oczy rzucała się, podobnie jak w przypadku poprzednich meczów Polki na madryckim turnieju, olbrzymia dysproporcja pod względem siły i celności uderzeń.

Drugi set mógł być nowym otwarciem dla reprezentantki gospodarzy. Nic z tych rzeczy. Polka, która w pierwszym secie oddała swojej rywalce jednego gema, tym razem oddała pięć… punktów. Sama przy tym wygrała ich aż 25, miażdżąc Hiszpankę 6:0 i wygrywając całego seta w ciągu zaledwie 27 minut.

Rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale madryckiego turnieju będzie Beatriz Haddad Maia. Brazylijka w walce o 1/4 finału pokonała dobrze znaną Polce Marię Sakkari 6:4 6:4.

Gwiazda Juventusu zadecydowała o swojej przyszłości: Wygraliśmy Coppa Italia i jestem szczęśliwy
Adam Kotleszka: Tomasz Kędziora musi jechać na Euro
Jacek Magiera: Ostatnie mecze podbudowały naszą pewność siebie
Urban: Kolejny wielki niemiecki klub w kryzysie. Sezon pełen frustracji
Ciąg dalszy problemów Zagłębia Sosnowiec. Poważne zarzuty Rafala Collinsa
Niels Frederiksen: Lubię pracować w środowisku z wysokimi oczekiwaniami
Piłkarz wysyłał sygnał Probierzowi! Fantastyczna asysta polskiego pomocnika [WIDEO]
Euro 2024: Miesiąc do Polska-Holandia. Co słychać w obu kadrach? Smolarek: Możemy to wygrać
Zmiany w Zagłębiu Lubin. Serhij Bułeca na wylocie?
Bruno Fernandes udzielił wywiadu po meczu z Newcastle. Skomentował plotki dotyczące odejścia