HomeTenisWyeliminowała Świątek, sięgnęła po tytuł. Sabalenka najlepsza w WTA Cincinnati

Wyeliminowała Świątek, sięgnęła po tytuł. Sabalenka najlepsza w WTA Cincinnati

Źródło: WTA

Aryna Sabalenka okazała się triumfatorką tegorocznej edycji turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Białorusinka, która w półfinale wyeliminowała Igę Świątek, w pojedynku o tytuł wygrała w dwóch setach z Amerykanką Jessicą Pegulą.

Aryna Sabalenka

Sabalenka lepsza od Peguli

W niedzielne popołudnie Aryna Sabalenka wygrała pierwszy w tym sezonie mecz z Igą Świątek. Białorusinka, która nie zagrała na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, w półfinale zmagań w Cincinnati wygrała z polską tenisistką 6:3, 6:3, prezentując się ze znacznie lepszej strony.

W finałowym starciu rywalką Sabalenki była Jessica Pegula, która z kolei uporała się w półfinale w trzech setach z Paulą Badosą. Pierwszy set przebiegł niemal całkowicie po myśli Białorusinki – przełamała Amerykankę w czwartym gemie i pewnie wygrała tę partię 6:3.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przegranego serwisu przez Pegulę, a na odpowiedź trzeba było czekać do dziesiątego gema, kiedy to wygrała przy serwisie Sabalenki i wyrównała do stanu 5:5. Po chwili ponownie dała się jednak przełamać, a Białorusinka dopięła swego i triumfowała 7:5.

Drugi tytuł Sabalenki w tym roku

Zmagania w Cincinnati były drugim tegorocznym triumfem Aryny Sabalenki. Wcześniej, pod koniec stycznia okazała się najlepsza w Australian Open. Niebawem spróbuje dołożyć do swojego dorobku kolejny wielkoszlemowy triumf – w zbliżającym się US Open będzie próbowała co najmniej powtórzyć wynik sprzed roku, kiedy to dotarła do półfinału.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli