HomeTenisWimbledon: Mołdawianin chciał zaskoczyć Hurkacza, ale to Polak jest w 2. rundzie

Hubert Hurkacz po przegranym pierwszym secie i kilkudziesięciu minutach przerwy na skutek opadów deszczu, odmienił losy starcia z Radu Albotem z Mołdawii. Polak wygrał w czterech setach i awansował do drugiej rundy Wimbledonu.

Hubert Hurkacz

Deszcz ponownie dał się we znaki

Pierwszy set starcia ze zdecydowanie niżej notowanym reprezentantem Mołdawii nie przebiegł po myśli Polaka. Choć do stanu 5:5 rywalizacja była wyrównana, w jedenastym gemie Hurkacz dał się przełamać, co następnie skutkowało przegraną partią 5:7.

Tuż po wznowieniu gry i po zaledwie dwóch gemach drugiego seta, obaj tenisiści byli zmuszeni do opuszczenia kortu z powodu opadów deszczu. Hurkacz i Albot musieli przygotować się na kilkadziesiąt minut przerwy – do gry wrócili około godziny 14:30. Jak się okazało, przerwa podziałała na Polaka motywująco.

Hurkacz lepszy od Albota

W drugim secie, choć również wyrównanym, Hurkacz przełamał Mołdawianina w kluczowym momencie – przy stanie 5:4, co w efekcie dało mu zwycięstwo 6:4. Trzeci set przebiegł już pod większą kontrolą Polaka – szybko wyszedł na prowadzenie 2:0, a następnie spokojnie utrzymywał przewagę. Pod koniec partii ponownie wygrał przy serwisie Albota i triumfował 6:3.

Trzeci set miał podobny przebieg jak właściwie całe spotkanie – decydujący był jeden gem, w którym reprezentant Mołdawii dał się przełamać. Miało to miejsce przy stanie 2:2. Polak nie oddał już przewagi do samego końca i wygrał 6:4.

Hubert Hurkacz (7. ATP) – Radu Albot (144. ATP) 5:7, 6:4, 6:3, 6:4

Najlepszy polski tenisista awansował tym samym do drugiej rundy, w której zmierzy się z Francuzem Arthurem Filsem (34. ATP) lub Szwajcarem Dominikiem Strickerem (149. ATP).

Oficjalnie: Erik Exposito ma nowy klub. Zagra z byłą gwiazdą europejskich zespołów
UEFA bezwzględna dla bohatera Turków! Demiral srogo ukarany za skandaliczny gest
Znany piłkarz odszedł z Tottenhamu. Teraz wraca do ojczyzny
Z Gwardii Warszawa do kadry USA. Amerykański sen Janusza Michallika
Kolejny Hiszpan zagra w Polsce? Chcą go Widzew i Ruch
Deschamps o wadach swojej drużyny przed meczem Portugalia – Francja: To jest nasza trudność
Mbappe odszedł z PSG. Ethan poszedł śladem starszego brata
Euro 2024 oknem wystawowym! Gwiazdy zmienią kluby po ME. Oto największe możliwe transfery
Dzień do meczu z Portugalią, a Mbappe odpalił ws. wyborów we Francji. “Wyniki pierwszej tury są katastrofalne”
Reprezentacja Turcji z nieoczekiwanym wsparciem na Euro. Dostała “talizman” od legendy [WIDEO]