HomeTenisWimbledon: Linette odbiła się po porażce w singlu. Jest w 2. rundzie debla

Wimbledon: Linette odbiła się po porażce w singlu. Jest w 2. rundzie debla

Magda Linette dość szybko znalazła przynajmniej częściowe pocieszenie po czwartkowej porażce w pierwszej rundzie singla na Wimbledonie. Polka w parze z Amerykanką Peyton Stearns wygrały z rywalkami z Rumunii i awansowały do drugiej rundy debla.

Magda Linette

LFP / Alamy

Linette w 2. rundzie debla

Magda Linette bardzo szybko, bo już w pierwszej rundzie pożegnała się z singlem. W środowe popołudnie Polka po zaciętej rywalizacji przegrała w trzech setach z Ukrainką Eliną Switoliną, choć już w drugim secie musiała bronić piłki meczowej. Pozostała jej jednak gra w deblu.

W pierwszej rundzie Polka grająca w parze z Peyton Stearns mierzyły się Rumunkami Aną Bogdan i Jaqueline Cristian. Polsko-amerykański duet rozegrał pierwszego seta w sposób do bólu skuteczny – choć przez sporą jego część gra była wyrównana, w 10. gemie Linette i Stearns przełamały rywalki i wygrały 6:4.

Drugi set rozpoczął się od przegranego gema przez Polkę i Amerykankę przy własnym. Rumunki również nie były bezbłędne – straciły swój serwis do stanu 3:3. O losach partii i całego spotkania decydował tie-break, w którym Linette i Stearns wygrały 8:6, dzięki czemu awansowały do drugiej rundy.

Magda Linette/Peyton Stearns vs Ana Bogdan/Jaqueline Cristian 6:4, 7:6(6)

Polsko-amerykański duet czeka teraz teoretycznie nieco łatwiejsze starcie. W piątek zmierzy się bowiem z Terezą Mihalikovą ze Słowacji i Brytyjką Olivią Nicholls.

Przyjaciel Lewandowskiego i pupilek Pepa kończy karierę. ”Nienawidzę futbolu”
Manchester United zwleka z decyzją. Jaka będzie przyszłość pomocnika?
Co z czeskim transferem Legii? Status zawodnika się zmienił
Mistrz Polski z Rakowem Częstochowa odejdzie z klubu. “Dostał zielone światło na transfer”