HomeTenisWiemy, kto zagra z Igą Świątek w finale turnieju w Indian Wells. To jej zmora

Wiemy, kto zagra z Igą Świątek w finale turnieju w Indian Wells. To jej zmora

Iga Świątek poznała rywalkę, z którą zmierzy się w niedzielnym finale turnieju w Indian Wells. Będzie to Maria Sakkari, która dość niespodziewanie pokonała Coco Gauff 6:4, 6:7(5), 6:2.

Maria Sakkari

IMAGO / Jayne Kamin-Oncea

Finał Świątek – Sakkari to powtórka z rozrywki

Początek drugiego spotkania półfinałowego był bardzo wyrównany. Greczynce udało się jednak przełamać serwis niezwykle utalentowanej Coco Gauff. Wygrała pierwszego seta 6:4. Po dwugodzinnej przerwie spowodowanej deszczem zawodniczki wróciły na kort. W drugim secie Sakkari prowadziła już 5:2, lecz zmarnowała aż trzy piłki meczowe. Wykorzystała to Gauff, która cudem doprowadziła do tie-breaku, a następnie wygrała seta. W decydującym secie Sakkari wróciła do formy. Szybko wysunęła się na prowadzenie, którego tym razem nie oddała. Znów przełamała serwis Amerykanki i wygrała 6:2.

Tym samym to Maria Sakkari zagra przeciwko Idze Świątek w finale turnieju WTA w Indian Wells. Polka pokonała w swoim półfinale Martę Kostyuk 2:0 (6:2 6:1). Greczynka będzie zatem miała okazję do rewanżu za finał sprzed dwóch lat, który zakończył się przekonującym zwycięstwem Igi Świątek 6:4, 6:1. Ciekawostką jest jednak to, że to Sakkari ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Na pięć dotychczasowych spotkań z Igą Świątek wygrała trzykrotnie. Wygląda na to, że obie panie będą miały sobie coś do udowodnienia.

Finał turnieju w Indian Wells rozpocznie się o 19:00 czasu polskiego.