HomeTenisWielki triumf Magdy Linette! Polka ograła Rosjankę i jest w 2. rundzie w Wuhan

Wielki triumf Magdy Linette! Polka ograła Rosjankę i jest w 2. rundzie w Wuhan

Magda Linette bez większego kłopotu rozprawiła się w dwóch setach z Liudmiłą Samsonową i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Wuhan. Polka mierzyła się z Rosjanką po raz czwarty w karierze i po raz trzeci w tym roku, notując pierwsze w karierze zwycięstwo.

Magda Linette

Świetny mecz Linette

Polska tenisistka przystąpiła do turnieju w Wuhan po porażce w 4. rundzie zmagań w Pekinie z Mirrą Andriejewą. Liudmiła Samsonowa z kolei nie może złapać formy – po przegranej z Igą Świątek w US Open, w Seulu i Pekinie odpadała już po pierwszym pojedynku.

Pierwszego seta Samsonowa rozpoczęła od przełamania Linette, ale w kolejnych wymianach Polka nie dała już Rosjance większych szans. Dwukrotnie z rzędu wygrała przy jej serwisie i osiągnęła sporą przewagę, którą w wygranego seta przekuła w ósmym gemie, przy kolejnym przełamaniu – triumfowała 6:2.

W drugim secie polska tenisistka była już bezbłędna, jeśli chodzi o skuteczność swojego serwisu. Linette szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i praktycznie nie notowała pomyłek, podczas gdy Samsonowa trzykrotnie zaliczyła podwójne błędy. Polka bez większego kłopotu wygrała 6:2.

Liudmiła Samsonowa (23. WTA) – Magda Linette (45. WTA) 2:6, 2:6

Po znakomitym rozpoczęciu zmagań w Wuhan, Linette zasłużenie awansowała do drugiej rundy. W niej zmierzy się z kwalifikantką Łesią Curenko z Ukrainy (96. WTA) lub Brytyjką Katie Boulter (34. WTA).