HomeTenisUS Open: Popis Aryny Sabalenki. Gromi mistrzynię olimpijską i ma półfinał

US Open: Popis Aryny Sabalenki. Gromi mistrzynię olimpijską i ma półfinał

Aryna Sabalenka została drugą półfinalistką tegorocznej edycji US Open. Białorusinka nie dała absolutnie żadnych szans mistrzyni olimpijskiej Qinwen Zheng i ograła ją 6:1, 6:2. O finał zagra natomiast z Amerykanką Emmą Navarro.

Aryna Sabalenka

Sabalenka gromi Zheng

Qinwen Zheng to złota medalistka olimpijska, która w półfinałowym starciu w stolicy Francji w dwóch setach wygrała z Igą Świątek. Aryna Sabalenka opuściła IO 2024, ale później wróciła z przytupem, efektownie w efektownym stylu wygrywając turniej w Cincinnati. W US Open również błyszczy formą.

Pierwszy set był prawdziwym popisem w wykonaniu tenisistki z Białorusi. Sabalenka szybko wyszła na prowadzenie 3:0, a Chinkę stać było jedynie na wygranie jednego gema. Wiceliderka rankingu WTA wykorzystywała każdą słabość mistrzyni olimpijskiej i pewnie ograła ją 6:1.

Druga partia przebiegała w bardzo podobny sposób, choć tym razem Zheng dwukrotnie zdołała wygrać przy własnym serwisie. Było to zdecydowanie zbyt mało na znakomicie dysponowaną Sabalenkę, która bez żadnego problemu, w ciągu 38 minut wygrała seta 6:2 i awansowała do półfinału.

Qinwen Zheng (7. WTA) – Aryna Sabalenka (2. WTA) 1:6, 2:6

Aryna Sabalenka zameldowała się tym samym w półfinale US Open. Jej rywalką w starciu o finał będzie Emma Navarro (12. WTA), która w dwóch setach uporała się z Hiszpanką Paulą Badosą.

Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Wardęga mógł zawalczyć z Rzeźniczakiem. Peszko miał pomysł
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Oficjalne ogłoszenie FAME. Nowa gala już w październiku
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”
KSW 98. Krzysztof Głowacki pokazał charakter, ale przegrał z kickboxerem!