HomeTenisMłody Polak zachwycił w eliminacjach US Open. Co za zagranie! [WIDEO]

Młody Polak zachwycił w eliminacjach US Open. Co za zagranie! [WIDEO]

Źródło: US Open

Debiutujący w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open Maks Kaśnikowski wygrał w trzech setach z wyżej notowanym Amerykaninem Emilio Navą. Polak zachwycił jednym z zagrań w trzecim secie, które szybko obiegło media społecznościowe.

Maks Kaśnikowski

Zuma Press / Alamy

Efektowne zagranie Kaśnikowskiego

W tym roku kariera 21-letniego tenisisty bardzo mocno przyspieszyła. Na początku sezonu Kaśnikowski zajmował 324. miejsce w rankingu ATP, ale świetne występy sprawiły, że obecnie jest klasyfikowany na 193. pozycji. Pozwoliło mu to na występ w eliminacjach do US Open.

W debiucie w zmaganiach tej rangi Polak mierzył się z Amerykaninem Emilio Navą (173. ATP). Pierwszy set od początku układał się po jego myśli i pewnie wygrał go 6:2. W drugiej partii sytuacja na korcie się odwróciła – Kaśnikowski dwukrotnie dał się przełamać i to rywal triumfował, również w stosunku 6:2.

Trzeci set miał podobny przebieg co pierwszy – Polak prowadził od pierwszej piłki i dzięki pewnej grze utrzymał to do końca, wygrywając 6:2. Szczególnie imponującą akcję przeprowadził w trzecim gemie, kiedy to efektownym “hot dogiem” zachwycił kibiców i komentatorów. Sprytne uderzenie 21-latka szybko obiegło również media społecznościowe.

Emilio Nava (173. ATP) – Maks Kaśnikowski (193. ATP) 2:6, 6:2, 2:6

Do awansu do głównej drabinki US Open Kaśnikowski potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw. O pierwsze z nich zagra w środowy wieczór, a jego rywalem będzie Włoch Stefano Napolitano (136. ATP).

Nie chciał go beniaminek Ekstraklasy. Trafi do ligi greckiej?
Tabela po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Sensacyjny wicelider!