HomeTenisSceny w US Open. Pawluczenkowa trafiła piłką w Świątek, wymowna reakcja [WIDEO]

Sceny w US Open. Pawluczenkowa trafiła piłką w Świątek, wymowna reakcja [WIDEO]

Źródło: US Open

Na początku drugiego seta w starciu Igi Świątek z Anastasiją Pawluczenkową doszło do zdarzenia, które widzieliśmy już podczas IO 2024. Rosjanka z bliskiej odległości trafiła Polkę piłką, ale po ostatniej akcji podeszła do niej i przeprosiła za ten incydent.

Pawluczenkowa i Iga

Pamiętny mecz Świątek z Collins

O pojedynku Igi Świątek z Danielle Collins na igrzyskach olimpijskich w Paryżu mówiło się długo po jego zakończeniu. Po ostatniej piłce, dziękując za wspólną grę, Amerykanka miała wyraźne pretensje do Polki. W późniejszych wywiadach liderka rankingu WTA nie do końca wiedziała, o co chodziło jej przeciwniczce.

Jeszcze w trakcie meczu doszło do innej sytuacji generującej napięcie. Próbując zdobyć punkt, Collins trafiła piłkę w Świątek, która po tym uderzeniu potrzebowała chwili, aby dojść do siebie. W rozgrywanym w nocy z soboty na niedzielę starciu z Anastasiją Pawluczenkową doszło do podobnego zdarzenia.

Pawluczenkowa trafiła piłkę w Świątek

W pierwszej akcji drugiego seta rosyjska tenisistka znalazła się przy siatce i miała dostępną właściwie każdą opcję, aby zdobyć punkt. Uderzyła jednak w taki sposób, że trafiła w Polkę. Ta odwdzięczyła się jej jedynie wymownym spojrzeniem, ale po chwili gra była kontynuowana.

Sytuacja ta nie wybiła Świątek z rytmu – w kolejnych wymianach była niezwykle skuteczna i wygrała seta 6:2. Pawluczenkowa przeprosiła jednak polską tenisistkę – kamery uchwyciły moment tuż po meczu, w którym zamieniła z nią kilka zdań. Z reakcji Świątek można wywnioskować, że nie żywiła urazy do rywalki za ten “cios”.

Legia zdominowała Lechię Gdańsk. Spokojna wygrana drużyny Goncalo Feio.
Wisła Kraków lepsza od Termaliki! Potknięcie lidera Betclic 1. Ligi
Ten Hag odpowiada na medialne doniesienia. Stanowcze słowa Holendra!
Reprezentant Niemiec zostanie w Bayernie? Do końca umowy zostało kilka miesięcy
Bayern osłabiony przed meczem z Barceloną? Występ kluczowego gracza pod znakiem zapytania!
Nieszczęśliwy jubileusz Jacka Zielińskiego. Piast wygrywa w Kielcach [WIDEO]
Barcelona ma wymarzone wzmocnienie. Na transfer trzeba jednak poczekać… kilka lat!
Superpuchar Hiszpanii. Poznaliśmy oficjalne miejsce i datę rozegrania turnieju
Starcie Korony z Piastem szczególne dla Jacka Zielińskiego. To jego 400. mecz w Ekstraklasie
Bayern walczy z Manchesterem City o piłkarza. Bawarczycy gotowi wyłożyć prawdziwą fortunę!