HomeTenisTomasz Berkieta z życiowym sukcesem. Jest wicemistrzem French Open

Tomasz Berkieta z życiowym sukcesem. Jest wicemistrzem French Open

Tomasz Berkieta nie został wielkoszlemowym mistrzem. Polak przegrał w trzech z Amerykaninem Kaylanem Bigunem w finale juniorskiego French Open. Mimo porażki, to zdecydowanie największy sukces w karierze 17-letniego tenisisty.

Berkieta

Berkieta wicemistrzem wielkoszlemowego French Open

Pierwszy set finałowego starcia rozpoczął się od wyrównanych wymiar. Do pierwszego i jak się okazało, kluczowego przełamania doszło w piątym gemie – Berkieta wygrał przy serwisie Biguna i nie oddał tej przewagi do samego końca, wygrywając otwierającą to starcie partię 6:4.

Początek drugiego seta był bardzo podobny – obaj tenisiści byli bezbłędni przy własnym serwisie, aż do czwartego gema. Polak dał się wtedy przełamać i choć popisał się dwoma asami serwisowymi, nie zdołał odrobić straty. Bigun dowiózł prowadzenie do końca partii i wygrał go 6:3.

Bardzo podobnie przebiegała również trzecia partia, w której decydujący okazał się trzeci gem. Berkieta przegrał własny serwis, a przy tym Bigun nie dał się zaskoczyć i był bezbłędny podczas własnej zagrywki. W dziewiątym gemie Polak obronił trzy piłki meczowe, ale czwartej nie zdołał i przegrał 3:6.

Tomasz Berkieta (1191. ATP) – Kaylan Bigun (972. ATP) 6:3, 3:6, 3:6

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako