HomeTenisŚwietna forma Polki! Maja Chwalińska wygrała drugi turniej z rzędu

Świetna forma Polki! Maja Chwalińska wygrała drugi turniej z rzędu

Maja Chwalińska pokonała w dwóch setach Francuzkę Tessah Andrianjafitrimo i wygrała turniej rangi ITF W75 w Porto. Polska tenisistka znajduje się w znakomitej formie, bowiem jest to jej drugi tytuł z rzędu.

Maja Chwalińska

Chwalińska wygrała turniej w Porto

Dokładnie dwa tygodnie temu Chwalińska sięgnęła po swój szósty w karierze, a pierwszy od dwóch lat tytuł w turnieju rangi ITF. 22-latka wygrała zmagania W75 we francuskim Montpellier, wygrywając w dwóch setach z Rosjanką Oksaną Sielechmietjewą. Teraz powtórzyła ten sukces w Porto.

Chwalińska w świetnym stylu dotarła do finału turnieju rangi W75, a jej rywalką w decydującym starciu była zdecydowanie niżej notowana Francuzka Tessah Andrianjafitrimo (599. WTA). Polka była faworytką do sięgnięcia po puchar i potwierdziła to na korcie.

W pierwszym secie Francuzka zdołała jeszcze postawić twarde warunki, ale od stanu 5:5 polska tenisistka wykazała się lepszą skutecznością i po drugim przełamaniu wygrała 7:5. W drugim secie Chwalińska nie dała przeciwniczce już większych szans – triumfowała 6:1 i w całym meczu.

Tessah Andrianjafitrimo (599. WTA) – Maja Chwalińska (201. WTA) 5:7, 1:6

Turniej ITF w Porto jest siódmym wygranym przez polską tenisistką w całej karierze. W 2019 roku triumfowała w zmaganiach w Bytomiu, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie, w 2022 roku wygrywała w Monastyrze i Pradze, a na początku kwietnia w Montpellier.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu