HomeTenisŚwiątek poruszona kontuzją Hurkacza. “Jestem dość emocjonalna…”

Świątek poruszona kontuzją Hurkacza. “Jestem dość emocjonalna…”

Źródło: Polsat Sport

Hubert Hurkacz nie dokończył starcia w drugiej rundzie Wimbledonu przeciwko Arthurowi Filsowi z powodu kontuzji kolana, której doznał pod koniec czwartego seta. Do sytuacji tej odniosła się Iga Świątek, która przyznała, że zrobiło się jej “przykro”.

Hurkacz i Świątek

Hurkacz z kontuzją w meczu z Filsem

Pojedynek z Arthurem Filsem nie układał się po myśli Polaka praktycznie od samego początku. Hurkacz przegrał dwa pierwsze sety, ale w trzecim wrócił do gry i zniwelował straty. Losy czwartej partii rozstrzygał tie-break, który finalnie nie został dokończony.

Zdobywając punkt na 8:7, Hurkacz rzucił się do piłki, w efekcie czego poczuł ból w kolanie. Potrzebował interwencji medyków, którzy zabandażowali mu kolano. Polak wrócił do gry, ale po dwóch akcjach nie był w stanie kontynuować meczu i był zmuszony kreczować.

Świątek zasmucona kontuzją Hurkacza

O sytuację Hurkacza zapytana została Iga Świątek, która niedługo po tym zdarzeniu grała swoje spotkanie z Petrą Martić. Liderka rankingu WTA wygrała 6:4, 6:3, a na późniejszej konferencji odniosła się do kontuzji polskiego tenisisty.

Zrobiło mi się bardzo przykro. Mam nadzieję, że szybko z tego wyjdzie, jakakolwiek jest ta kontuzja. Ale nie byłabym w pełni profesjonalna, gdybym myślała o tym przed swoim meczem, więc po prostu skoncentrowałam się na swojej pracy. Teraz będziemy mieli czas, żeby o tym pomyśleć. Jestem dość emocjonalna, więc od takich obrazków przed swoim meczem staram się odciąć, ale mam nadzieję, że z Hubertem wszystko będzie dobrze – powiedziała.

Póki co nie jest jasne, z jakiego rodzaju kontuzją mierzy się Hurkacz. Od diagnozy zależy to, czy i w jakim stopniu będzie w stanie przygotować się do występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, do których pozostały 22 dni.

Przyjaciel Lewandowskiego i pupilek Pepa kończy karierę. ”Nienawidzę futbolu”
Manchester United zwleka z decyzją. Jaka będzie przyszłość pomocnika?
Co z czeskim transferem Legii? Status zawodnika się zmienił
Mistrz Polski z Rakowem Częstochowa odejdzie z klubu. “Dostał zielone światło na transfer”