HomeTenisKaśnikowski i Majchrzak ponownie zwycięscy. Są o krok od głównej drabinki US Open

Dwóch polskich tenisistów jest o krok od awansu do głównej drabinki wielkoszlemowego US Open. Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak wygrali swoje półfinałowe mecze w eliminacjach i od gry w turnieju dzieli ich tylko po jednym starciu.

Majchrzak i Kaśnikowski

Aflo Co. Ltd. / Alamy | Zuma Press / Alamy

Kaśnikowski zagra o główną drabinkę US Open

Kaśnikowski w półfinale eliminacji mierzył się z wyżej notowanym Stefano Napolitano (136. ATP). Różnica rankingowa nie miała jednak w tym przypadku znaczenia. W pierwszym secie Polak przełamał rywala w decydującym momencie, dzięki czemu triumfował 7:5.

Drugi set ułożył się dla Kaśnikowskiego od samego początku – w pierwszym gemie wygrał przy serwisie Włocha i dowiózł tę przewagę do samego końca, wygrywając 6:4. W pojedynku decydującym o awansie do głównej drabinki US Open Polak zmierzy się z Francuzem Antoine Escoffierem (217. ATP).

Stefano Napolitano (136. ATP) – Maks Kaśnikowski (194. ATP) 5:7, 4:6

Majchrzak również w finale eliminacji

W nocy ze środy na czwartek w finale zameldował się również Kamil Majchrzak, którego rywalem był Daniel Elahi Galan (129. ATP). Pierwszy set był popisem w wykonaniu polskiego tenisisty – dał Kolumbijczykowi wygrać tylko jednego gema i bez większego problemu triumfował 6:1.

Drugą partię Galan rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale Majchrzak szybko odrobił straty, a na prowadzenie wyszedł przy stanie 5:4. Po chwili wykorzystał drugą piłkę meczową i wygrał całego seta 6:4. W finale eliminacji Polak zagra z Włochem Mattią Belluccim (102. ATP).

Kamil Majchrzak (169. ATP) – Daniel Elahi Galan (129. ATP) 6:1, 6:4

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli