HomeTenisSkandal w Wimbledonie! Rosjanin zwyzywał sędzię

Skandal w Wimbledonie! Rosjanin zwyzywał sędzię

Daniił Miedwiediew to zawodnik znany ze swej porywczości na korcie. Rosjanin w czasie półfinału Wimbledonu wulgarnie zwyzywał sędzię.

Daniil Medvedev

PA Images / Alamy

Wulgarne słowa Miedwiediewa

W piątek 12 lipca Daniił Miedwiediew zmierzył się w hitowym starciu półfinału Wimbledonu z Carlosem Alcarazem. Rosjanin wygrał nawet pierwszego seta 7:6, ale potem lepszy był już Hiszpan. Alcaraz triumfował później 6:3, 6:4, 6:4. Zawodnik urodzony w Alicante w finale zagra ze zwycięzcą meczu Lorenzo Musettiego ziem Novak Djokoviciem.

Frustracja Miedwiediewa dała o sobie znać już w pierwszym secie. Tenisista tracił kontrolę nad meczem, przez co nie trzymał nerwów na wodzy. W pewnym momencie zwyzywał sędzię. Kilka razy powiedział do niej “p*****l się!”

Mógł zostać zdyskwalifikowany

Sędzia interweniowała u Supervisora. Skończyło się na ostrzeżeniu dla Miedwiediewa, choć zawodnik mógł zostać nawet zdyskwalifikowany.

Miedwiediew to jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Zajmuje piątą pozycję w rankingu ATP. O dwa miejsca wyżej plasuje się jego piątkowy pogromca, Carlos Alcaraz. Liderem męskiej klasyfikacji nadal jest Jannik Sinner, z którym Miedwiediew wygrał w ćwierćfinale Wimbledonu.

Postecoglou zawiedziony postawą drużyny! Mocne słowa trenera Spurs
Nicola Zalewski wrócił do gry! AS Roma remisuje
Drużyna Polaka dołuje. Kolejna wysoka porażka
Robert Lewandowski zachwycił Flicka. Ależ słowa trenera
Bayern bez wygranej! Szalony mecz w Bundeslidze
Pogoń Szczecin wyszarpała triumf! Ależ końcówka [WIDEO]
Bejger zabrał głos po porażce Śląska z Cracovią. “Przegraliśmy na własne życzenie”
Co za powrót Brighton! Tottenham pokonany w niesamowitej batalii na The Amex Stadium