HomeTenisCo za pojedynek Nadala! Hiszpan zwyciężył po czterogodzinnym pojedynku

Co za pojedynek Nadala! Hiszpan zwyciężył po czterogodzinnym pojedynku

Źródło: Kanał Sportowy

Raphael Nadal wygrał 2:1 z Mariano Navonem w ćwierćfinale turnieju ATP w szwedzkim Bastadzie. Trzysetowy pojedynek trwał dokładnie cztery godziny i jedną minutę. Panowie rozegrali łącznie 37 gemów.

Rafael Nadal

Daniel Bengtsson / Alamy Stock Photo

Nadal wrócił do gry, a następnie ją wygrał

Pierwszy set zaczął się od dwóch przełamań. Obydwaj tenisiści przegrali swoje serwisy, jednak Hiszpan został przełamany dwukrotnie, co po czterech gemach doprowadziło do wyniku 3:1 dla Argentyńczyka. Hiszpan kontynuował zła passę i przegrał również swoje trzecie podanie. Przy wyniku 1:4 wziął sprawy w swoje ręce i dwukrotnie przełamał rywala finalnie doprowadził do wyrównania przy wyniku 5:5. Ostateczne rozstrzygnięcie miało miejsce dopiero w tie-breaku, w którym lepszy okazał się Navone, wygrywając z Hiszpanem 7:2.

W drugim i trzecim seciem lepszy był Hiszpan. W drugiej części rywalizacji trzykrotnie przełamał Argentyńczyka, przy okazji poprawiając skuteczność swojego serwisu. Hiszpan wyrównał stan spotkania wygrywając z Navonem 7:5. W trzecim secie obydwaj Panowie nie serwowali zbyt dobrze. Hiszpan stracił aż trzy swoje serwisy, a mimo to wygrał 7:5. Argentyńczyk był jeszcze bardziej nieskuteczny, przegrywając cztery z sześciu swoich podań. Finalnie po ponad czterogodzinnym pojedynku, lepszy okazał się Nadal.

W półfinale Nadal zagra z Chorwatem, Dujem Ajdukoviciem. Najlepszy rywal z jakim może spotkać się w finale jest dopiero 53. w rankingu ATP, co zwiększa szanse na triumf Hiszpana w całym turnieju.

Rafael Nadal 2:1 Mariano Navone

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu