HomeTenisUdany powrót Rafaela Nadala na Igrzyska Olimpijskie. Zwycięstwo w deblu z Carlosem Alcarazem!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W I rundzie turnieju gry mieszanej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu duet Carlos Alcaraz – Rafael Nadal pokonał argentyńską parę Maximo Gonzalez – Andres Molteni 7:6(4), 6:4.

Rafael Nadal & Carlos Alcaraz

dpa picture alliance / Alamy

Alcaraz i Nadal z awansem do kolejnej rundy

Na ten duet czekał cały Paryż. Rafael Nadal, który przez lata rządził na kortach Rolanda Garrosa, prawdopodobnie pożegna się z Igrzyskami Olimpijskimi w tym roku. Jego partnerem w deblu został Carlos Alcaraz, a więc zwycięzca najnowszej edycji French Open. Parę, która stanowi połączenie rutyny z młodością czekało jednak nie lada wyzwanie. Na ich drodze w I rundzie stanęła argentyńska dwójka Maximo Gonzalez – Andres Molteni.

Wyżej rozstawieni tenisiści już na początku meczu pokazali, że trzeba się ich obawiać. Przy pierwszej okazji przełamali duet pieszczotliwie zwany “Nadalcaraz”. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem chwilę później Hiszpanie odwdzięczyli się tym samym. Następnie byliśmy świadkami wymiany gemów, która trwała aż do samej końcówki pierwszego seta. O jego losach musiał zdecydować tie-break.

W tej fazie meczu lepsi okazali się tenisiści z Hiszpanii. Nadal i Alcaraz wykorzystali swoją jakość i dwa razy wygrali podanie przeciwników. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Gonzalez i Molteni wyciągnęli wnioski z pierwszego seta. Prowadzili już nawet 3:0, lecz wtedy gwiazdy tenisa obudziły się ze snu. Rywale Argentyńczyków wygrali pięć z następnych sześciu gemów.

Kluczowy moment spotkania miał miejsce przy stanie 4:4. Nadalowi i Alcarazowi udało się bowiem przełamać Gonzaleza i Molteniego. Zakończenie spotkania było już tylko kwestią czasu. Hiszpańska para wykorzystała drugą piłkę meczową, meldując się tym samym w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego. Tam zagrają ze zwycięzcą starcia Holendrów (Griekspoor, Koolhof) z Węgrami (Fucsovics, Marozsan).

Carlos Alcaraz/Rafael Nadal – Maximo Gonzalez/Andres Molteni 7:6(4), 6:4