HomeTenisStarcie tenisowych legend na Igrzyskach Olimpijskich! To może być ostatni taki mecz

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Rafael Nadal pokonał Martona Fucsovicsa z Węgier w trzech setach. Oznacza to, że legendarny Hiszpan awansował do następnej rundy turnieju olimpijskiego. Tam na “Rafę” czeka nie kto inny, jak… Novak Djoković. Tym samym Paryż znów będzie świadkiem pojedynku mistrzów.

Rafael Nadal

Rafael Nadal – Novak Djoković w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego

Po losowaniu drabinki turnieju olimpijskiego w Paryżu fani tenisa zwrócili uwagę na to, że Rafael Nadal i Novak Djoković mają szansę spotkać się w drugiej rundzie zmagań singlistów. Obaj zawodnicy musieli tylko pokonać swoich pierwszych przeciwników.

Novakowi Djokoviciowi nie sprawiło to żadnych problemów. Serb pokonał Matthew Ebdena z Australii 6:0 i 6:1. Cały mecz trwał zaledwie 54 minuty. Nieco trudniejsze zadanie miał Rafael Nadal. Trzeba przyznać, że forma Hiszpana przed rozpoczęciem igrzysk była wielką niewiadomą. Doświadczony zawodnik wycofał się z Wimbledonu, który zakończył się kilka tygodni przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

Jakby tego było mało, w pierwszej rundzie paryskiego turnieju Nadal trafił na Martona Fucsovicsa z Węgier. Reprezentant Hiszpanii wygrał pierwszego seta 6:1, lecz w kolejnej odsłonie meczu węgierski tenisista grał tak, jakby chciał, by kibice zapomnieli o potencjalnym meczu Nadal – Djoković. Decydującego seta wygrał Hiszpan, choć można zakładać, że zwycięstwo kosztowało go mnóstwo sił. Całe spotkanie trwało nieco ponad 2,5 godziny.

Patrząc na to, jakim sportowcem jest “Rafa” można jednak być pewnym, że Hiszpan dalej będzie dawał z siebie wszystko – zwłaszcza, że w poniedziałek po drugiej stronie siatki stanie Novak Djoković.

Obaj zawodnicy grali przeciwko sobie aż 59 razy. Bilans ich pojedynków jest niezwykle wyrównany. 30 starć wygrał Nadal, a 29 razy lepszy okazał się Djoković.

Jeśli przyjrzymy się głębiej pewnym statystykom, wyraźną przewagę ma jednak Nadal. To Hiszpan ma na swoim koncie więcej zwycięstw, jeśli chodzi o mecze bezpośrednie na turniejach wielkoszlemowych. “Rafa” wygrywał też większość finałów, w których jego rywalem był “Nole”. 38-lat może się też pochwalić tym, że w półfinale turnieju olimpijskiego w Pekinie to on triumfował po trzysetowym boju. Ostatnie trzy mecze wygrał jednak Djoković. Kto wie, czy pojedynek, który odbędzie się w poniedziałek nie będzie dla obu panów “ostatnim tańcem”.