HomeTenisPolska tenisistka wygrała pierwszy seniorski turniej! Czapki z głów

Polska tenisistka wygrała pierwszy seniorski turniej! Czapki z głów

Źródło: WTA

Monika Stankiewicz wygrała właśnie swój pierwszy turniej ITF w karierze! Tym samym zapewniła sobie gigantyczny awans w rankingu WTA.

Rakieta tenisowa

oleandra / Alamy

Monika Stankiewicz z życiowym sukcesem. Będzie wielki awans w rankingu!

Kilka miesięcy temu Monika Stankiewicz dotarła do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. Teraz młoda tenisistka osiągnęła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze i wygrała pierwszy w życiu turniej w grze pojedynczej! Triumf w zmaganiach ITF w Faro zapewni jej spory awans w rankingu WTA – z 974. miejsca w okolice 660. pozycji!

17-latka w finale imprezy w Portugalii pokonała w dwóch setach reprezentantkę gospodarzy – Matilde Jorge. Choć w końcówce pierwszej partii było sporo nerwów, a rywalka nadrabiała straty, to ostatecznie Polka nie dała się i była górą. W drugim secie wygrała już pewnie 6:3.

Dla Stankiewicz był to dopiero 6. seniorski start w karierze.