HomeTenisKapitalny spektakl na Wimbledonie! Daniił Miedwiediew pokonuje Janika Sinnera

Kapitalny spektakl na Wimbledonie! Daniił Miedwiediew pokonuje Janika Sinnera

Źródło: The Guardian

Daniił Miedwiediew zwyciężył niezwykle zaciętą rywalizację z Janikiem Sinnerem w pięciu setach – 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 7:5. Tym samym Rosjanin awansował do półfinału prestiżowego Wimbledonu.

Daniił Miedwiediew

PA Images / Alamy

Miedwiediew melduje się w półfinale Wimbledonu

We wtorek odbył się hitowy ćwierćfinał Wielkiego Szlema w Londynie. Na korcie zmierzyli się ze sobą rozstawiony z piątką Daniił Miedwiediew oraz numer jeden światowego rankingu, Janik Sinner. Po pełnej zwrotów akcji potyczce, która trwała aż cztery godziny, wygraną zapewnił sobie pierwszy z przytoczonych tenisistów.

Zawodnicy dali z siebie wszystko. Miedwiediew, znany ze swojej wytrzymałości i strategicznego podejścia, musiał walczyć o każdy punkt, zwłaszcza w piątym secie. Zaś Sinner, stawiany w roli głównego faworyta do zwycięstwa tegorocznego Wimbledonu, nie zdołał utrzymać swojej przewagi w decydujących momentach spotkania.

Dla Daniiła Miedwiediewa wygrana z liderem rankingu ATP to ogromny sportowy sukces, szczególnie w tak prestiżowym turnieju. W piątek czeka go arcytrudne wyzwanie w osobie Carlosa Alcaraza, z którym przyjdzie mu się zmierzyć na korcie w ramach półfinałowej rywalizacji.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli