HomeTenisWTA Praga Open: Linette wygrywa z Tomową po wyrównanym meczu! Polka awansuje do półfinału

Magda Linette w ćwierćfinale turnieju Praga Open mierzyła się z Wiktorią Tomową. Mecz zakończył się zwycięstwem Polki 2:1 (4:6, 6:3, 6:2)

Magda Linette

Action Plus Sports Images / Alamy

Linette zagra o finał Praga Open

Pierwszy set rozpoczął się od zaciętego gema, a po sześciu równowagach prowadzenie w meczu objęła Bułgarka. Następnie Polka doprowadziła do wyrównania dzięki zagraniu po linii i zakończeniu wymiany przy siatce. Później oglądaliśmy kolejne trzy przełamania i Tomowa prowadziła 3:2.

Linette próbowała jeszcze powalczyć i po wyrównanej grze doprowadziła w pewnym momencie do wyniku 4:4. Wtedy jednak lepsza okazała się Bułgarka, która zgarnęła dwa kolejne gemy i zamknęła pierwszą partię.

Drugi set także był zacięty i obie panie grały na wyrównanym poziomie. Po dwóch przełamaniach na samym początku lepszy moment złapała Linette, która doprowadziła do wyniku 4:2. Tomowa odegrała się jej jeszcze jednym gemem, ale na tym skończyły się jej zdobycze w tym secie. Linette wygrała drugą partię 6:3.

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był zatem trzeci set, który rozpoczął się od wygranego gema przez Bułgarkę. Wtedy jednak na wysoki poziom weszła Polka, która wygrała kolejne cztery gemy i zaczęła pewnie zmierzać po awans do kolejnej rundy turnieju w Czechach.

Tomowa skróciła jeszcze dystans wygranym przełamaniem na 4:2, ale to nie przeszkodziło Linette w dokończeniu meczu. Polka najpierw przełamała rywalkę, a potem po wyrównanym gemie domknęła seta, który zakończył się jej wygraną 6:2.

Linette awansowała do półfinału Praga Open. 32-latka o wielki finał powalczy ze zwyciężczynią pary Linda Noskova – Ella Seidel. Na tym samym etapie turnieju jest także inna Polka, Magdalena Fręch, która pokonała Anhelinę Kalininę.

Magda Linette – Wiktoria Tomowa (4:6, 6:3, 6:2)

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu