HomeTenisMagda Linette wygrywa z Rebeką Masarovą! Polka gra dalej w Praga Open

Magda Linette wygrywa z Rebeką Masarovą! Polka gra dalej w Praga Open

Magda Linette bierze udział w turnieju Praga Open. Polka w starciu 1/8 finału pokonała Hiszpankę, Rebekę Masarovą 2:0 (6:3, 6:4).

Magda Linette

LFP / Alamy

Linette gra dalej

Magda Linette przygotowuje się do nadchodzących i długo wyczekiwanych igrzysk olimpijskich, na których ma zamiar przełamać złą passę wyników. 32-latka próbuje wejść w rytm i złapać odpowiednią formę grając w turnieju Praga Open. Tam w 1/8 finału jej rywalkom była Rebeka Masarova. W poprzedniej rundzie pokonała natomiast 2:0 Niemkę, Monę Barthel.

Polka dobrze rozpoczęła rywalizację z Hiszpanką. Początek był bardzo wyrównany, ale Linette zdołała przełamać rywalkę w ósmym gemie i moment po tym domknęła pierwszego seta, którego wygrała 6:3.

Drugi set także rozpoczął się na wyrównanym poziomie, ale tym razem przełamanie przyszło o wiele szybciej, bo już w trzecim gemie. Ponownie było ono na korzyść Polki. Niedługo potem tego samego dokonała jednak jej rywalka i mieliśmy wynik 3:3.

Linette natomiast momentalnie się odegrała i kolejny raz wyszła na prowadzenie przy serwisie Masarovej. To nie trwało jednak długo, ponieważ momentalnie ponownie przełamała ją Hiszpanka, aczkolwiek po chwili znów gem padł łupem tenisistki z Polski i doprowadziła do wyniku 5:4. W ostatnim gemie dość sprawnie 32-latka poradziła sobie ze swoją rywalką i przypieczętowała zwycięstwo.

Magda Linette tym samym awansowała do kolejnej rundy Praga Open. Tam natomiast czeka ją starcie z wygraną tenisistką z pary Jana Fett – Wiktoria Tomowa.

Magda Linette – Rebeka Masarova 6:3, 6:4

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu