HomeTenisMagda Linette o krok od sensacji! Sabalenka minimalnie lepsza

Magda Linette o krok od sensacji! Sabalenka minimalnie lepsza

W 2.rundzie turnieju WTA w Madrycie Magda Linette przegrała 1:2 (4:6, 6:3, 3:6) z Aryną Sabalenką. Polka bo bardzo zaciętej walce musiała ulec wiceliderce rankingu WTA. Dla Polki był to pierwszy wygrany set przeciwko Białorusince w karierze.

Linette

Polka pokazała się z świetnej strony

W pierwszym secie, mimo zwycięstwa Białorusinki, Polka grała naprawdę dobrze. Niestety przełamanie w trzecim gemie poskutkowało stratą seta, bo Sabalenka nie myliła się już przy własnym serwisie. Na drugiego seta Magda wyszła jeszcze bardziej naładowana. Nasza tenisistka po prostu wiedziała, że chce tutaj wygrać i tak też zrobiła. W czwartym gemie przełamała swoją rywalkę i tym samym było już 3:1 dla niej. Magda do końca seta wygrywała swoje serwisy i tym samym doprowadziła do wyrównania w meczu. W trzecim secie mecz był bardzo wyrównany. Niestety, to Polka dała się przełamać w ósmym gemie, co finalnie doprowadziło ją do porażki.

Magda żegna się z turniejem w Madrycie, ale ma powody do dumy. Zagrała z wiceliderką rankingu WTA tak, jak równa z równą. Sabalenka w trzeciej rundzie turnieju zmierzy się ze zwyciężczynią pary Boulter – Montgomery. Z polskich tenisistek w turnieju została już tylko Iga Świątek, która swoje spotkanie rozegra już w sobotę. Liderka rankingu zmierzy się z Soraną Cirsteą.

“Polacy nie są najsłabszym zespołem w grupie”. Selekcjoner Holandii przed EURO 2024
Pożegnanie Reusa. Ekspert: To fenomenalny piłkarz
Ważą się losy Thomasa Tuchela. Możliwy wielki powrót!
“Mowa o wielkich pieniądzach.” Czy Barcelonie opłacał się transfer Roberta Lewandowskiego?
Boniek: On powinien być królem strzelców!
Borzęcki: Jakość ważniejsza niż płeć. Kobieta trenerem niemieckiego klubu