HomeTenisMagda Linette górą w drugiej rundzie WTA 1000 w Pekinie! Polka lepsza od Japonki

Źródło: Kanał Sportowy

Magda Linette udanie rozpoczęła swoje zmagania w turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka wygrała 6:4, 4:6, 6:3 z Japonką, Moyuką Uchijimą.

Magda Linette

Linette gra dalej

Magda Linette była faworytką w swoim meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Rywalką Polki była niżej notowana od niej w rankingu Moyuka Uchijima. Linette nie miała jednak łatwej przeprawy i do wyłonienia zwyciężczyni potrzebne były w tym starciu trzy sety.

Spotkanie od samego początku stało na wyrównanym poziomie. Po sześciu gemach i dwóch przełamaniach na tablicy wyników widniał remis 3:3. Obie tenisistki przez resztę seta szły łeb w łeb, ale w decydującym momencie lepsza okazała się Linette. Polka przełamała rywalkę przy wyniku 4:5 i tym samym zgarnęła na swoje konto pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się od wygranego gema Linette, ale po tym to Uchijima przejęła inicjatywę. Japonka wygrała pięć gemów z rzędu, w międzyczasie dwukrotnie przełamując rywalkę. Linette próbowała jeszcze nawiązać walkę i doprowadziła nawet do wyniku 4:5, ale to było za mało. Japonka wygrała kolejnego gema i drugi set padł jej łupem.

Trzeci set dość niepokojąco rozpoczął się od przełamania na korzyść Japonki. Uchijima dołożyła do tego jeszcze drugiego gema, ale wtedy do roboty wzięła się Linette. Polka wygrała pięć gemów z rzędu i była o krok od awansu do kolejnej rundy. Przy stanie 5:2 miała nawet piłkę meczową, ale niestety jej nie wykorzystała i Japonka nawiązała jeszcze walkę. Już po chwili jednak na wysokości zadania stanęła Linette, która wygrała wyrównanego gema i tym samym zamknęła spotkanie.

W kolejnej rundzie Linette czeka jeszcze trudniejsze starcie. Następną rywalką 32-latki będzie piąta w rankingu WTA Jasmine Paolini.

Moyuka Uchijima – Magda Linette 4:6, 6:4, 6:3