HomeTenisKoniec turnieju dla Huberta Hurkacza! Przegrana Polaka w Monte Carlo

Koniec turnieju dla Huberta Hurkacza! Przegrana Polaka w Monte Carlo

Źródło: Polsat Sport/Rafał Smoliński

Hubert Hurkacz odpada z turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Najlepszy polski tenisista uległ na korcie Casperowi Ruudowi, przegrywając z nim w dwóch setach – kolejno 4:6 oraz 2:6.

Nicolò Campo / Alamy

Polak nie podołał

W czwartkowe popołudnie w Monako odbyła się trzecia runda turnieju ATP, podczas której zmierzyli się ze sobą Hubert Hurkacz oraz Casper Ruud. Nasz rodak nie podołał sportowo Norwegowi, który zapewnił sobie zwycięstwo do zera w setach. W trakcie pierwszego z nich Hurkacz zaprezentował się lepiej niż w drugim. Popełniał jednak sporo błędów i koniec końców okazało się, iż były to dla niego za wysokie progi tego dnia. Ruud w ćwiercfinale spotka się na korcie z wygranym z pary Lorenzo Sonego – Ugo Humbert.

Dla Huberta Hurkacza, który obecnie plasuje się na ósmej pozycji w rankingu ATP z dorobkiem 3665 punktów, trwający sezon jest wymagający ze względu na sporą częstotliwość występów. Warto odnotować, że Polak kilka dni temu wygrał turniej na kortach ziemnych w Portugalii, pokonując w dwóch setach Hiszpana, Pedro Martineza.

Zawodnik Śląska Wrocław mógł trafić do Legii Warszawa
Niespodzianka stała się faktem! Olympiakos w finale Ligi Konferencji
Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą
Liga Europy: 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen! Kuriozalny samobój obrońcy Romy [WIDEO]