HomePiłka nożnaAtalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą

Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą

Atalanta Bergamo okazała się lepsza od Olympique Marsylii, w dwumeczu półfinału Ligi Europy. Po pierwszym starciu był remis 1:1, natomiast w rewanżu włoski zespół na własnym stadionie wygrał aż 3:0. Atalanta zamelduje się w Dublinie, w finale rozgrywek, gdzie zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

Ademola Lookman

Press Focus

Atalanta w finale Ligi Europy

Pierwsze spotkanie pomiędzy Olympique Marsylią, a Atalantą Bergamo zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Starcie rewanżowe wzbudzało więc duże emocje, bo trudno było wskazać faworyta, który awansuje do finału. Atalanta przed własną publicznością chciała zaprezentować się jak najlepiej, choć stawka tego meczu mobilizowała również piłkarzy Olympique Marsylie. Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy kontrolowali grę w pierwszych minutach. Potwierdzeniem wyższości był gol Ademoli Lookmana w 30. minucie spotkania. Nigeryjczyk pokonał bramkarza gości strzałem zza pola karnego. Zdobycie pierwszej bramki w tym spotkaniu pozwoliło włoskiej drużynie grać nieco spokojniej. Do odrabiania straty musieli się wziąć piłkarze francuskiego zespołu. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla zawodników Marsylii. Już w 52. minucie Pau Lopez musiał po raz drugi w tym meczu wyciągać piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matteo Ruggeri. To trafienie znacząco przybliżyło Atalantę do upragnionego finału Ligi Europy. W poczynania gości wkradało się więcej nerwowości. Wszystko było związane z presją czasu oraz dwubramkową stratą. Zespół Jeana-Louisa Gasseta musiał się mocniej otworzyć, co próbowali kontrować gospodarze. Końcówka meczu znów należała do Atalanty. Zespół z Bergamo dobił swojego rywala trzecim golem. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, awans do finału przypieczętował rezerwowy El Bilal Touré. Dwumecz Atalanty z Marsylią zakończył się wynikiem 4:1.

Atalanta zameldowała się w finale Ligi Europy, który odbędzie się 22 maja, w Dublinie. Rywalem zespołu z Bergamo będzie Bayer Leverkusen.

Legenda Juventusu, prywatny ochroniarz Zidane’a i kolekcjoner czerwonych kartek. Oto nowy trener Milika i Szczęsnego