HomeTenisPięciosetowy thriller dla Carlosa Alcaraza! Hiszpan w finale Rolanda Garrosa

Pięciosetowy thriller dla Carlosa Alcaraza! Hiszpan w finale Rolanda Garrosa

Źródło: Własne/X

W półfinale turnieju wielkoszlemowego French Open Carlos Alcaraz pokonał Jannika Sinnera 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3. Tym samym to Hiszpan awansował do finału Rolanda Garrosa.

Carlos Alcaraz

Świetny początek Jannika Sinnera

Początek rywalizacji pomiędzy dwoma najlepszymi tenisistami młodego pokolenia zdecydowanie należał do Jannika Sinnera. Po długiej walce Włoch już za pierwszym razem przełamał serwis Alcaraza. W trzecim gemie Sinner po raz kolejny zaskoczył Hiszpana. Następnie lider rankingu ATP z łatwością utrzymał swój serwis, uzyskując tym samym przewagę czterech gemów. Po chwili swojego pierwszego gema wygrał Alcaraz. Wydawało się, że Hiszpan wraca do gry. Alcarazowi udało się nawet przełamać swojego rywala. W następnym gemie Włoch odwdzięczył się tym samym. O odrabianiu strat nie było już mowy. Sinner dość pewnie wygrał pierwszego seta, choć potrzebował do tego trzech piłek setowych.

Pierwszy gem drugiej odsłony starcia również nie był szczęśliwy dla Alcaraza. Hiszpan został bowiem przełamany po raz kolejny. Można było mieć wrażenie, że drugi set również padnie łupem Sinnera. Właśnie wtedy Alcaraz zaczął pokazywać poziom, do którego już wszystkich przyzwyczaił. Kluczowy dla przebiegu drugiego seta był czwarty gem przy stanie 1:2 dla Włocha. Po dwóch break-pointach trzeci tenisista rankingu ATP zdołał odrobić stratę przełamania. Hiszpan wygrał z rozpędu następne trzy gemy. Sinner z całych sił próbował zatrzymać rozpędzającego się Alcaraza. Udało mu się wygrać swojego trzeciego gema, ale ostatecznie Hiszpan wyrównał wynik rywalizacji.

Carlos Alcaraz górą w starciu młodych gwiazd tenisa

Alcaraz chciał pójść za ciosem. Po raz pierwszy w tym spotkaniu to on miał przewagę na początku seta. Nie cieszył się jednak długo z tego, że zdołał wygrać podanie przeciwnika. Jego nieco starszy kolega szybko doprowadził do remisu 2:2. Następne dwa gemy były niezwykle wyrównane. Ostatecznie w obu górą był Sinner, który oprócz Alcaraza zmagał się ze skurczami w lewym nadgarstku. Problemy zdrowotne Włocha wykorzystał jego rywal, który utrzymał swoje podanie przy stanie 2:5. Choć Carlos Alcaraz robił co mógł, by pozostać w grze, Sinner utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę i wygrał seta 6:3. Od awansu do finału dzielił go już tylko jeden wygrany set.

W czwartym secie młode gwiazdy przez bardzo długi czas wymieniały się gemami. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania. Przełom nastąpił dopiero przy stanie 5:4 dla Alcaraza, a więc w samej końcówce seta. To właśnie Hiszpan lepiej zniósł narastającą presję. Przełamał Sinnera i wygrał czwartego seta 6:4. Decydujący set rozpoczął się od przewagi Alcaraza. Hiszpan utrzymał swój serwis, a następnie wygrał podanie swojego przeciwnika. Sinner odgryzł się dopiero wygrywając czwartego gema, lecz w kolejnym gemie znów nie dał rady Alcarazowi. Mimo heroicznej walki rywala 21-latek już nie wypuścił zwycięstwa z rąk, choć do zakończenia spotkania potrzebował aż trzech piłek meczowych.

W piątym secie Hiszpan pokonał Włocha 6:3. To właśnie on zagra w finale Rolanda Garrosa. Jego przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Casper Ruud – Alexander Zverev. To starcie odbędzie się 7 czerwca.

Carlos Alcaraz – Jannik Sinner 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3