HomeTenisIga Świątek z pierwszym zwycięstwem na IO! Pokonała Irinę Begu

Iga Świątek z pierwszym zwycięstwem na IO! Pokonała Irinę Begu

Iga Świątek rozpoczyna Igrzyska Olimpijskie od zwycięstwa. Polka pokonała Rumunkę Irinę Begu 6:2, 7:5.

Iga Świątek

BSR Agency / Alamy

Pierwszy set Polka zaczęła nieźle. Wyszła na prowadzenie 2:0. Później jednak do głosu doszła Rumunka. Wyrównała stan gry, lecz stać ją było tylko na tyle. Świątek dokończyła pierwszą część spotkania i wygrała 6:2.

W drugim sekcie panie również doprowadziły do remisu 2:2 w gemach. Doświadczona tenisistka z Bukaresztu nie dawała za wygraną. Zdołała dogonić Świątek do wyniku 3:3. W pewnym momencie prowadziła nawet 5:3. Nie była jednak w stanie dokończyć seta. Polska tenisistka wróciła i wyrównała na 5:5.

Świątek wygrała jednak dwa kolejne gemy i zwyciężyła 7:5, a w konsekwencji pokonała Rumunkę. Nie straciła koncentracji, dokończyła mecz, choć wcześniej miała niekiedy problemy z grą Begu.

Świątek chce pobić wynik z Tokio

W kolejnej fazie turnieju Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Nadia Podoroska – Diane Parry.

Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku Świątek odpadła z turnieju gry pojedynczej już w drugiej rundzie fazy początkowej. Uległa wtedy Hiszpance Pauli Badosie 3:6, 6:7.

Iga Świątek – Irina Begu 2:0 (6:2; 7:5)

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu