HomeTenisLekko, łatwo i przyjemnie. Iga Świątek nie dała żadnych szans swojej rywalce!

Lekko, łatwo i przyjemnie. Iga Świątek nie dała żadnych szans swojej rywalce!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego French Open Iga Świątek pokonała Anastazję Potapową z Rosji 6:0, 6:0. Starcie trwało zaledwie 40 minut.

Iga Świątek

Absolutna dominacja Igi Świątek

Polka właściwie od samego początku kontrolowała spotkanie z zawodniczką zajmującą 41. pozycję w światowym rankingu WTA. Trzykrotna triumfatorka French Open wygrała swoje pierwsze podanie asem serwisowym, a następnie przełamała serwis Potapowej po raz pierwszy. Po chwili polska tenisistka miała już przewagę trzech gemów. Gra Rosjanki zaczęła się rozsypywać jak domek z kart. 23-latka wciąż popełniała niewymuszone błędy. Można było mieć wrażenie, że Świątek nie musi wiele robić, by pokonać swoją przeciwniczkę.

Po nieudanym bekhendzie Rosjanki liderka rankingu WTA prowadziła już 4:0, przełamując tym samym rywalkę po raz drugi. Kolejny zepsuty return i podwójny błąd serwisowy Potapowej oznaczał, że Iga Świątek wygrała pierwszego seta bez straty gema. Pierwsza odsłona meczu trwała łącznie 20 minut.

W drugim secie Polka nie zamierzała osiadać na laurach. W drugim gemie Rosjanka znów nie wykorzystała swojego podania. Trzykrotnie zagrała w aut i przegrała swój serwis. Z fatalnej dyspozycji Rosjanki korzystała Świątek, która nie dała szans rywalce w kolejnych gemach. Z łatwością wygrywała zarówno swoje gemy serwisowe, jak i gemy serwisowe rywalki. Trwający 40 minut mecz zakończył się kolejnym błędem wyraźnie poddenerwowanej Potapowej.

Iga Świątek wygrała spotkanie 6:0, 6:0. Polka zaliczyła drugie najszybsze zwycięstwo w historii French Open. Lepszym wynikiem może się pochwalić jedynie Steffi Graf, która w 1988 roku pokonała Nataszę Zwerewą po 32 minutach gry. W ćwierćfinale paryskiego turnieju liderka światowego rankingu zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Olga Danilović – Marketa Vondrousova.

Iga Świątek – Anastazja Potapowa 6:0, 6:0