HomeTenisWiemy, kiedy wystąpi Iga Świątek w 1/8 finału w turnieju Indian Wells

Wiemy, kiedy wystąpi Iga Świątek w 1/8 finału w turnieju Indian Wells

Iga Świątek w WTA 1000 w Indian Wells nie straciła choćby jednego seta. Światowa jedynka w nocy z wtorku na środę zmierzy się z Julią Putincewą w 1/8 finału.

Iga Świątek

IMAGO / Mal Taam

Iga Świątek zagra z Julią Putincewą

Iga Świątek z racji rozstawienia w pierwszej rundzie otrzymała wolny los. Polka w następnej fazie ograła 30-letnią Danielę Collins 6:3, 6:0. Potem czekał ją rewanż za Australian Open 2024, gdyż rywalką była Czeszka Linda Noskova. Po zaciętym pierwszym secie, górą ostatecznie była raszynianka 6:4, 6:0. Polska podkreślała, że porażka z Australii sprawiła, że miała więcej motywacji. Na razie idzie przez turniej jak burza.

Rywalką Świątek w 1/8 finału będzie Kazaszka Putincewa, która zajmuje 79. miejsce w światowym zestawieniu WTA. Tenisistka urodzona w Moskwie ma na swoim rozkładzie Tamarę Korpatsch 6:2, 6:3, Jekatierinę Aleksandrową 7:5, 6:1 oraz Madison Keys 6:4, 6:1. Świątek po raz ostatni zagrała z Putincewą w grudniu 2022 roku w ramach United Cup. Nasza zawodniczka wówczas wygrała 6:1, 6:3. Do rywalizacji obu tenisistek dojdzie w środę, ale przed godziną 4:00 nad ranem.