HomeTenisIga Świątek z awansem do ćwierćfinału na turnieju w Rzymie! Polka wygrała po zaciętym spotkaniu

W czwartej rundzie turnieju WTA w Rzymie, Iga Świątek pokonała 2:0 (7:5, 6:3) Angelique Kerber. Polka pewnym zwycięstwem zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Madison Keys.

Świątek

Kerber postawiła opór

Iga Świątek pierwszy raz na turnieju w Rzymie mierzyła się z rywalką, która przełamała ją w obydwu setach. W pierwszym gra była bardzo zacięta. Obie zawodniczki na początku wygrywały swoje serwisy, a następnie udało im się przełamać siebie nawzajem, doprowadzając do wyniku 5:5. To właśnie wtedy Iga przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i najpierw wygrała swoje podanie, a następnie przełamała rywalkę, pokonując ją 7:5. Nie było jednak łatwo, bo Niemce udało się obronić dwie piłki setowe w ostatnim gemie. Drugi set natomiast zaczął się dla Kerber fantastycznie. Już w pierwszym gemie przełamała Igę Świątek, a następnie wygrała swoje podanie wychodząc dwugemowe prowadzenie. Iga jednak szybko wróciła do meczu, bo najpierw udało jej się wygrać swój serwis i od razu potem przełamać Niemkę, doprowadzając do remisu. Po tym Iga przejęła zupełną kontrolę nad meczem i dominowała już do końca. W przedostatnim gemie ponownie przełamała swoją rywalkę, a następnie wygrała własny serwis, wygrywają całego seta wynikiem 6:3.

W ćwierćfinale Iga zagra z Madison Keys. Obydwie zawodniczki grały ze sobą łącznie cztery razy, z czego trzy wygrała Iga. Zdążyły one zagrać ze sobą już w tym roku, w półfinale turnieju w Madrycie. Tam Polka była zdecydowanie lepsza i wygrała z Amerykanką 2:0 (6:1, 6:3). Keys ostatni raz wygrała z Igą w 2022 roku, w 1/16 turnieju WTA w Cincinnati.