HomeTenisIga Świątek z awansem do 2.rundy! Trudna przeprawa zakończona zwycięstwem [WIDEO]

Źródło: Własne/ Polsat Sport

Liderka światowego rankingu udanie rozpoczęła tegoroczne zmagania na Wimbledonie. Pomimo bardzo ciężkiego spotkania, Polka wygrała 2:0 (6:3, 6:4) i awansowała do 2.rundy turnieju.

Iga Świątek

PA Images / Alamy

Niełatwa pierwsza partia

Nasza tenisistka nie bez problemów rozpoczęła mecz z Amerykanką. Fantastyczne momentami zagrania, przeplatała niewymuszonymi błędami, które wykorzystywała rywalka. Na szczęście Polka wygrała otwierającego gema, a dopiero trzeci padł łupem Sofii Kenin.

Z każdą kolejną minutą, liderka rankingu WTA czuła się coraz pewniej, co pozwoliło jej wyjść na prowadzenie 4:1 w pierwszym secie. Jednak droga do wygrania całej partii nie była dalej tak prosta jaka mogłaby się wydawać.

Amerykanka nie zamierzała wywiesić białej flagi starając się zmniejszyć stratę, aczkolwiek stać było ją na łącznie trzy wygrane gemy w tej odsłonie rywalizacji. Świątek zwyciężyła w pierwszym secie 6:3, więc była w połowie drogi do wygrania tego spotkania.

Iga Świątek gra dalej

Druga odsłona gry rozpoczęła się bardziej wyrównanie. Można rzec, że większość tego seta to była wymiana “cios za cios”. Amerykanka trzykrotnie obejmowała prowadzenie i za każdym razem nasza tenisistka potrafiła odrobić straty. Po 23 minutach drugiego seta mieliśmy remis 3:3.

Dopiero siódmy gem dał pierwsze prowadzenie w tej partii liderce rankingu WTA. Jak się okazało – do końca meczu już go nie oddała. Polka prowadziła 5:3 i co najważniejsze, była na najlepszej drodze do zameldowania się w 2.rundzie Wimbledonu.

Ciężka przeprawa zakończyła się sukcesem Igi Świątek, która wygrała tego bardzo wyrównanego seta 6:4. Nasza tenisistka perfekcyjnym gemem zakończyła to spotkanie, w efekcie czego zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju.

Iga Świątek – Sofia Kenin 2:0 (6:3,6:4)

PROMOCJE BUKMACHERÓW

Hiszpanie prowokują Kroosa przed hitem Euro 2024. Zorganizowali mu… pożegnalną imprezę [WIDEO]
Piękne słowa Skorży o Ishaku. “Powierzyłbym mu swoje dzieci”
Musiala o umiejętnościach Yamala: To prawdziwe szaleństwo
Oficjalnie: Erik Exposito ma nowy klub. Zagra z byłą gwiazdą europejskich zespołów
UEFA bezwzględna dla bohatera Turków! Demiral srogo ukarany za skandaliczny gest
Znany piłkarz odszedł z Tottenhamu. Teraz wraca do ojczyzny
Z Gwardii Warszawa do kadry USA. Amerykański sen Janusza Michallika
Kolejny Hiszpan zagra w Polsce? Chcą go Widzew i Ruch
Deschamps o wadach swojej drużyny przed meczem Portugalia – Francja: To jest nasza trudność