HomeTenisIga Świątek przebiła kolejną granicę. Wyprzedziła legendę tenisa

Iga Świątek przebiła kolejną granicę. Wyprzedziła legendę tenisa

Źródło: OptaAce

Iga Świątek po niełatwym meczu wygrała w dwóch setach z Angelique Kerber i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Dzięki temu Polka wyprzedziła legendarną Serenę Williams pod względem procenta zwycięstw na kortach ceglanych.

Iga Świątek

LaPresse / Alamy

Trwa świetna seria Igi Świątek

Iga Świątek notuje znakomitą passę dziewięciu kolejnych zwycięstwu z rzędu. Sześć z nich odniosła w turnieju WTA 1000 w Madrycie, który po emocjonującym finale z Aryną Sabalenką zakończyła zdobyciem trofeum. Teraz równie udanie radzi sobie w zmaganiach w stolicy Włoch.

W trzech pierwszych meczach WTA 1000 w Rzymie polska tenisistka nie przegrała ani jednego seta. Eliminowała w drugiej rundzie Amerykankę Bernardę Perę (6:0, 6:2), potem Kazaszkę Julię Putincewą (6:3, 6:4), natomiast w poniedziałek w czwartej rundzie pokonała Niemkę Angelique Kerber (7:5, 6:3).

Świątek wyprzedziła Williams

Tak znakomite wyniki sprawiły, że liderka rankingu WTA wyprzedziła Serenę Williams pod względem procentu zwycięstw na kortach ceglanych w turniejach rangi WTA 1000. Jak informuje OptaAce na Twitterze, Świątek odniosła 30 zwycięstw na 34 takie mecze, co oznacza skuteczność na poziomie 88,2 proc. Wynik Amerykanki to 88 proc.

Kolejną szansę na poprawę tego wyniku Polka będzie miała w środę, kiedy to w ćwierćfinale zmierzy się z Amerykanką Madison Keys (18. WTA). Obie zawodniczki grały ze sobą kilkanaście dni temu, w półfinale zmagań w Madrycie. Polka pewnie wygrała wówczas 6:1, 6:3.