HomeTenisIga Świątek w finale turnieju WTA w Rzymie! Polka pokonała Coco Gauff [WIDEO]

Iga Świątek w finale turnieju WTA w Rzymie! Polka pokonała Coco Gauff [WIDEO]

W czwartkowe popołudnie Iga Świątek zwyciężyła zaciętą rywalizację na korcie z Amerykanką, Coco Gauff, w dwóch setach – 6:4, 6:3. Tym samym Polka awansowała do finału turnieju WTA rozgrywanym w Wiecznym Mieście.

Iga Świątek

Przebieg meczu

Zakończyło się półfinałowe spotkanie w ramach Internazionali d’Italia między najlepszą rakietą świata Igą Świątek a rozstawioną z trójką Coco Gauff. Potyczka zawodniczek obfitowała w wiele emocji i trzymała fanów w napięciu do ostatniego serwisu. W trakcie meczu doszło do kilku przełamań z obu stron. Po wyrównanej batalii ostatecznie to nasza reprezentantka w dwóch setach zapewniła sobie wygraną, przez co zakwalifikowała się do finału turnieju w Rzymie.

Żadna z pań nie miała zamiaru odpuścić choćby jednej piłki. Przy stanie 3:3 Iga Świątek w kapitalnym stylu wyszła na prowadzenie i finalnie zwyciężyła 6:4 pierwszego seta. Początek drugiej odsłony także był wyrównany, lecz z czasem przewaga Polki zaczęła się powiększać. Niemniej Coco Gauff nie dawała za wygraną i często doprowadzała do równowagi po przewadze 22–latki. Koniec końców Amerykanka musiała uznać wyższość naszej reprezentantki.

Dotychczas liderka rankingu WTA, Iga Świątek, oraz znajdująca się na podium tej klasyfikacji Coco Gauff mierzyły się ze sobą na korcie jedenastokrotnie. Aż 10 razy górą była Polka.

Droga do finału

Iga Świątek podczas turnieju w Rzymie rozegrała pięć spotkań. Kolejno wygrywała z Bernardą Perą, Juliją Putincewą, Angelique Kerber, Madison Keys oraz właśnie Coco Gauff. Finałową rywalkę 22–latki wyłoni mecz drugiej rakiety świata Aryny Sabalenki z rozstawioną z trzynastką Danielle Collins. Półfinałowa rywalizacja odbędzie się w czwartkowy wieczór.