HomeTenisWimbledon: Świątek gra dalej! Trudna przeprawa Polki

Wimbledon: Świątek gra dalej! Trudna przeprawa Polki

Iga Świątek pokonała Petrę Martić 6:4 6:3 w drugiej rundzie Wimbledonu. Spotkanie potrwało niewiele ponad półtorej godziny.

Iga Świątek i Petra Martić

Alamy/PA Images

Świątek nie miała łatwo

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch gemów serwisowych pewnie wygranych przez obie panie. Po 6 minutach gry na korcie widniał więc rezultat 1:1. Sytuacja taka powtarzała się aż do stanu 5:4 dla Igi. Wówczas Polka po raz pierwszy w spotkaniu przełamała rywalkę, a tym samym wygrała pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej – obie panie pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wszystko zmieniło się przy stanie 4:3 dla Polki. Wówczas Martić mimo pewnego prowadzenia 40:0 przy swoim serwisie nagle po prostu przestała grać. Iga pewnie to wykorzystała, odrobiła straty i przełamała rywalkę. Po chwili wygrała także swoje podanie i cały mecz 6:4 6:3.

Polka awansowała tym samym do 3. rundy Wimbledonu, gdzie jej przeciwniczką będzie Julija Putincewa. Spotkanie obu pań odbędzie się w sobotę.

Przyjaciel Lewandowskiego i pupilek Pepa kończy karierę. ”Nienawidzę futbolu”
Manchester United zwleka z decyzją. Jaka będzie przyszłość pomocnika?
Co z czeskim transferem Legii? Status zawodnika się zmienił
Mistrz Polski z Rakowem Częstochowa odejdzie z klubu. “Dostał zielone światło na transfer”