HomeTenisNie tak miało to wyglądać! Świątek odpadła z US Open

Nie tak miało to wyglądać! Świątek odpadła z US Open

Iga Świątek odpadła z wielkoszlemowego turnieju US Open na etapie ćwierćfinału. Polka została pokonana przez Jessicę Pegulę 2:6, 4:6. Zatrważająca liczba niewymuszonych błędów Raszynianki okazała się kluczowa.

Iga Świątek US Open

Świątek za burtą US Open

Forma Igi Świątek w tym meczu niczym nie przypominała dyspozycji z ostatnich spotkań. Polka w dwóch setach starcia z Pegulą popełniła aż 41 niewymuszonych błędów wobec 22 rywalki. We wcześniejszych trzech meczach łącznie zanotowała zaledwie 34 niewymuszone błędy – różnica była zatem diametralna.

Świątek na starcie meczu miała ogromne problemy z serwisem. Z każdym kolejnym niewymuszonym błędem frustracja Polki się zwiększała. To sytuacja do której nikt nie był przyzwyczajony – w czterech gemach Świątek popełniła bowiem aż 12 niewymuszonych błędów. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 na korzyść Amerykanki.

W drugiej partii rywalizacja początkowo stała się nieco bardziej wyrównana. Poprawie uległ serwis Polki, choć wciąż niewymuszone błędy robiły różnicę na korzyść Peguli. W pewnej chwili na tablicy wyników widniał rezultat 3:3 – po siódmym gemie Amerykanka jednak znowu wyszła na prowadzenie. Już tego nie wypuściła, finalnie zwyciężając w drugim secie 6:4.

W półfinale Jessica Pegula zmierzy się z Karoliną Muchovą. W drugiej parze zobaczymy starcie Emmy Navarro z Aryną Sabalenką.