HomeTenisThriller w meczu Igi Świątek. Polka gra dalej w Miami

Thriller w meczu Igi Świątek. Polka gra dalej w Miami

Źródło: wta

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału w WTA 1000 w Miami. Polka pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:7(7:9), 6:4, 6:4. Kolejną rywalką będzie Jekaterina Aleksandrowa.

Iga Świątek

IMAGO / Geoff Burke

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału

Obie tenisistki po raz trzeci w tym roku zmierzyły się ze sobą. Tym razem liderka światowego rankingu najadła się jednak strachu w meczu. Raszynianka w pierwszym secie wyszła na prowadzenie 5:2, ale ambitna Noskova doprowadziła do tie-breaka, w którym okazała się skuteczniejsza od naszej zawodniczki.

Druga odsłona poszła już po myśli Świątek, która wyraźnie podrażniona rozpoczęła od przełamania rywalki. Znów wypracowała wyraźną przewagę na korcie, której tym razem nie wypuściła z rąk. W trzecim secie Świątek przełamała Czeszkę w piątym gemie i po emocjonującym meczu, to Polka zameldowała się do kolejnej rundy. 22-latka w 1/8 finału zmierzy się z Rosjanka Jekateriną Aleksandrową, która w trzeciej rundzie rozprawiła się z Anastazją Pawluczenkową 6:4, 3:6, 6:3.

Iga Świątek – Linda Noskova 6:7(7:9), 6:4, 6:4.