HomeTenisHeroiczna walka w drugim secie nie wystarczyła. Iga Świątek przegrywa z Sabalenką i żegna się z turniejem w Cincinnati

Źródło: Kanał Sportowy

Iga Światek przegrała 0:2 z Aryną Sabalenką w półfinale turnieju WTA w Cincinnati. Tym razem Polka nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanej rywalki.

Iga Świątek

ZUMA Press, Inc. / Alamy Stock Photo

Świątek tym razem słabsza od Sabalenki

W 2024 roku Iga nie przegrała z Sabalenką. Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą dwa razy i dwukrotnie to Polka była górą. Tym razem jednak było inaczej. Od samego początku widać było, że Sabalenka jest w naprawdę dobrej formie. Białorusince już w drugim gemie udało się przełamać Igę Świątek i tym samym wyjść na dwugemowe prowadzenie. Polce również udało się odpowiedzieć przełamaniem, ale chwile później Sabalenka ponowie wygrała serwis Igi. W reszcie swoich podań Białorusinka była już bezbłędna, co sprawiło że wygrała pierwszego seta wynikiem 6:3. Co więcej, zrobiła to w zaledwie 35 minut.

Drugi set rozpoczął się od krótkiej przerwy. Po chwili zawodniczki wróciły na kort i zaczęły od wygrania swoich podań. Pózniej jednak to Sabalenka zdecydowanie przejęła inicjatywę. Białorusinka dwukrotnie przełamała Igę, wygrywając przy tym swoje podanie, co w rezultacie dało jej prowadzenie wynikiem 5:1. W siódmym gemie Sabalenka szybko doprowadziła do sytuacji, w której miała trzy piłki meczowe. Idze udało się obronić wszystkie z nich, a następnie jeszcze cztery kolejne. Finalnie to Iga zyskała przewagę i wygrała swoje podanie, zmniejszając stratę do trzech gemów. Heroiczna walka Igi niestety nie wystarczyła. Sabalenka mimo dwóch przegranych gemów z rzędu nie złożyła broni i zdołała przełamać Igę w ósmym gemie, co przełożyło się na zwycięstwo 6:3 w całym secie.

W finale Aryna Sabalenka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Pegula – Badosa.

Iga Świątek 0:2 (3:6, 3:6) Aryna Sabalenka

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”