HomeTenisKatastrofa Hurkacza. Zmarnował trzy piłki meczowe

Katastrofa Hurkacza. Zmarnował trzy piłki meczowe

Źródło: Kanał Sportowy

Hubert Hurkacz zmarnował szansę na awans do półfinału turnieju w Dubaju. W czwartkowym ćwierćfinale przegrał w trzech setach z Francuzem Ugo Humbertem. Polak zmarnował w tym meczu trzy piłki setowe. Niewykorzystana szansa Hurkacza Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando Hurkacza, który swoje dwa pierwsze gemy serwisowe wygrał bez straty punktu. Przy stanie 2:1…

Hubert Hurkacz

IMAGO/Rene Nijhuis/BSR Agency

Hubert Hurkacz zmarnował szansę na awans do półfinału turnieju w Dubaju. W czwartkowym ćwierćfinale przegrał w trzech setach z Francuzem Ugo Humbertem. Polak zmarnował w tym meczu trzy piłki setowe.

• Hubert Hurkacz przegrał 6:3, 6:7(8), 3:6 z Ugo Humbertem w ćwierćfinale turnieju w Dubaju
  • W drugim secie reprezentant Polski miał trzy piłki setowe
  • Humbert w półfinale zagra z Daniłłem Miedwiediewem

Niewykorzystana szansa Hurkacza

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando Hurkacza, który swoje dwa pierwsze gemy serwisowe wygrał bez straty punktu. Przy stanie 2:1 pierwszy raz znalazł sposób na przełamanie rywala, co pozwoliło mu kontrolować wydarzenia na korcie. Humbert nie był w stanie znaleźć sposobu na serwis Polaka i ta partia zakończyła się wygraną 6:3 naszego zawodnika.

W drugiej odsłonie Hurkacz nie był już tak skuteczny, zaczął popełnić więcej błędów, co też wykorzystał jego rywal. Humbert w czwartym gemie przełamał Polaka i wyszedł na prowadzenie 3:1. Odpowiedź była jednak natychmiastowa, bowiem już kilka minut później Hurkacz odrobił straty. W kolejnych minutach gra toczyła się “set za set” i ostatecznie o rozstrzygnięciu tej parii zadecydował tie-break. Polak mając w jego trakcie trzy piłki meczowe mógł rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale ambitnie walczący Francuz zdołał się wybronić i ostatecznie wyrównać stan meczu.

Sukces w drugim secie tylko podbudował Francuza, jednocześnie zmniejszając morale Hurkacza. W trzecim secie konsekwentnie grający Humbert nie pozwalał Polakowi na zbyt wiele i dzięki szybko uzyskanemu przełamaniu, wygrał ostatecznie tę partę 6:3.

W półfinale Humbert zmierzy się z rozstawionym z numerem jeden Daniłł Miedwiediew, który w ćwierćfinale bez problemów uporał się Davidovichem Fokiną.

HUBERT HURKACZ – UGO HUMBERT 6:3, 6:7(8), 3:6

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?