HomeTenisHubert Hurkacz wycofał się z ATP 1000 w Szanghaju. Możliwe poważne konsekwencje

Hubert Hurkacz wycofał się z ATP 1000 w Szanghaju. Możliwe poważne konsekwencje

Źródło: Twitter/X

Hubert Hurkacz dopiero co odpadł w drugiej rundzie zmagań w Tokio, a teraz przekazał, że nie zagra turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Może to mieć poważne konsekwencje w kontekście jego udziału w ATP Finals, ponieważ straci sporo punktów, które zdobył przed rokiem za zwycięstwo w finale.

Hubert Hurkacz

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Niezbyt dobre tygodnie Hurkacza

Ostatnie miesiące w karierze Huberta Hurkacza naznaczone są głównie serią niekorzystnych zdarzeń. Wszystko zaczęło się podczas Wimbledonu, w trakcie którego doznał kontuzji. Na jej skutek najlepszy polski tenisista nie mógł wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Po powrocie na korty, sytuacja nie wyglądała zapewne tak, jak sam Hurkacz by chciał. W Cincinnati i Montrealu dotarł do ćwierćfinału, a US Open zakończył na drugiej rundzie. Na tym samym etapie zakończył zmagania w Tokio – w piątkowy wczesny poranek przegrał w dwóch setach z Jackiem Draperem.

Potencjalne konsekwencje absencji Hurkacza

Raptem kilkanaście godzin po tej porażce Hurkacz ogłosił, że nie wystąpi w kolejnym turnieju w Szanghaju. Rywalizacja rangi ATP 1000 odbędzie się w dniach 2-13 października, a absencja będzie dla Polaka bolesna, ponieważ nie zdoła on obronić tytułu wywalczonego przed rokiem.

Wycofanie się z turnieju oznacza, że od jego konta zostanie odjęte wywalczone w ubiegłym roku 1000 punktów. To z kolei może sprawić, że Hurkacza zabraknie w gronie tenisistów, którzy przystąpią do rywalizacji w kończącym sezon turnieju ATP Finals.

Jarosław Królewski z jasnym stanowiskiem. Zwrócił się do Kazimierza Moskala
Mariusz Jop notuje znakomitą serię! Jest talizmanem Wisły Kraków
Milan z czerwoną kartką! Piłkarzowi odcięło prąd [WIDEO]
Wymarzony debiut Michalaka. Wszedł na boisko i… sięgnął po trofeum
Co za odrodzenie Wisły Kraków! Kanonada w drugiej połowie, kapitalny początek Jopa