HomeTenisDramat Hurkacza podczas Wimbledonu! Ten jeden moment przeważył

Dramat Hurkacza podczas Wimbledonu! Ten jeden moment przeważył

W czwartek, w ramach drugiej rundy Wimbledonu, na londyńskim korcie spotkali się Hubert Hurkacz oraz Arthur Fils. Polak w tie-breaku czwartego seta, przy stanie 8:7 doznał kontuzji mięśnia dwugłowego łydki. Hurkacz wrócił jeszcze na kort, ale po dwóch kolejnych akcjach skreczował.

Hubert Hurkacz

Alamy/PA Images

Kontuzja Hurkacza kończy jego udział w Wimbledonie

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Hubert serwował dosyć słabo w porównaniu z turniejem Halle Open. Miał problemy ze zdobywaniem asów. Finalnie doszło do tie–breaka, w którym lepszą odpornością psychiczną wykazał się Arthur Fils i wyszedł na prowadzenie

Początek drugiego seta to dominacja Filsa. Niezwykle zmotywowany Francuz walczył o każdą piłkę, do tego z powodzeniem. W pewnej chwili Hurkacz przegrywał już 1:4. W pewnym momencie nastąpił zwrot akcji i Polak zaczął odrabiać straty. Ostatecznie jednak tenisista z Wrocławia przegrał seta 4:6.

Flis po dwóch świetnie rozegranych setach wyraźnie osłabł, co dało pole do popisu Hurkaczowi. Polak w kapitalnym stylu wykorzystał swoją szansę raz po raz przełamując rywala i pewnie wygrał trzeciego seta 6:2.

Wydawało się, że czwarty set też będzie należał do Hurkacza, który mocno zaczął i prowadził kilkoma gemami. W kluczowym momencie, przy prowadzeniu 5:4, przegrał jednak swoje podanie co dało wyrównanie i ostatecznie doprowadziło do tie-breaka. W nim doszło do tragedii. Przy stanie 7:7 Polak rzucił się do piłki zagranej przez Filsa. Doznał przy tym kontuzji i skorzystał z przerwy medycznej. Ta jednak niewiele dała i po powrocie na kort Hurkacz zdołał rozegrać jedynie dwa punkty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Filsa 3:1 poprzez krecz wrocławskiego tenisisty.

– Coś mi strzeliło w kolanie – miał powiedzieć Hurkacz, zwracając się do swojego trenera, o czym na portalu X napisał Bartosz Ignacik

Tym samym z singlistów na Wimbledonie jedyną przedstawicielką Polski pozostała Iga Świątek, która w czwartek rozegra mecz drugiej rundy przeciwko Petrze Martić.

PROMOCJE BUKMACHERÓW

Trener Szwajcarii po porażce z Anglią: To bardzo boli, nie zasłużyliśmy na to
Anglia zanudza, Southgate ma dość krytyki. I apeluje: “Jest mi po ludzku ciężko”
Tureccy kibice przekroczyli granicę? Pokazywali gest, za który UEFA zawiesiła Demirala [WIDEO]
Półfinały Euro 2024 z samymi potęgami. Tak silnych par nie było jeszcze nigdy
Wisła chce pozyskać kolejnego Hiszpana. Może być ciężko
Problemy Barcelony! Ich kluczowy zawodnik odniósł kontuzję
Media reagują na klęskę Brazylijczyków. Brak litości
Brazylia zawiodła i żegna się z Copa America! Urugwaj na fali
Polowanie na bilety we Francji. Tysiące wejściówek rozeszło się w kilka minut!
“Pomarańczowi pokazali odporność” i “Półfinał Euro po raz pierwszy od 2004 roku”. Holandia pieje z zachwytu po meczu z Turcją