HomeTenisTak z kortu schodził Hubert Hurkacz. Przykre sceny w Wimbledonie [WIDEO]

Tak z kortu schodził Hubert Hurkacz. Przykre sceny w Wimbledonie [WIDEO]

Hubert Hurkacz skreczował w drugiej rundzie Wimbledonu. Polak tym samym odpadł z turnieju, a dalej awansował jego rywal, Arthur Fils, który od samego początku spotkania był dla Hurkacza ogromnym wyzwaniem.

Hubert Hurkacz

Action Plus Sports Images / Alamy Stock Photo

Hurkacz musiał się wycofać

Hubert od początku miał problemy ze swoim rywalem. Francuz grał naprawdę dobrze, co pokazał wygranym tie-breakiem w pierwszym secie. W drugiej części poszło mu jeszcze lepiej. Udało mu się dwukrotnie przełamać Polaka i wygrać seta wynikiem 6:4. Hurkacz mimo to nie złożył broni i robił wszystko, żeby wrócić do meczu. Swój powrót rozpoczął w trzecim secie, który udało mu się wygrać wynikiem 6:2. Polak od samego początku dysponował lepszym serwisem niż na początku meczu. To pozwoliło mu również uniknąć straty własnego podania.

W czwartym secie Hubert również miał szansę na zwycięstwo i tym samym wyrównanie stanu spotkania, ale niestety doznał kontuzji kolana. Przy stanie 7:7 w tie-breaku Polak rzucił się do piłki, co spowodowało uraz. Hurkacz skorzystał z opieki medycznej, ale po powrocie na kort zdołał rozegrać jedynie dwa punkty. Następnie opuścił boisko, wycofując się z meczu. Na ten moment nie wiadomo jak poważna jest kontuzja i czy może zagrozić występowi Polaka na Igrzyskach Olimpijskich, które zaczynają się już 26 lipca.

Anglia zanudza, Southgate ma dość krytyki. I apeluje: “Jest mi po ludzku ciężko”
Tureccy kibice przekroczyli granicę? Pokazywali gest, za który UEFA zawiesiła Demirala [WIDEO]
Półfinały Euro 2024 z samymi potęgami. Tak silnych par nie było jeszcze nigdy
Wisła chce pozyskać kolejnego Hiszpana. Może być ciężko
Problemy Barcelony! Ich kluczowy zawodnik odniósł kontuzję
Media reagują na klęskę Brazylijczyków. Brak litości
Brazylia zawiodła i żegna się z Copa America! Urugwaj na fali
Polowanie na bilety we Francji. Tysiące wejściówek rozeszło się w kilka minut!
“Pomarańczowi pokazali odporność” i “Półfinał Euro po raz pierwszy od 2004 roku”. Holandia pieje z zachwytu po meczu z Turcją