HomeTenisPolak w półfinale juniorskiego French Open! Świetna forma Tomasza Berkiety

Polak w półfinale juniorskiego French Open! Świetna forma Tomasza Berkiety

17-letni Tomasz Berkieta wygrał w dwóch setach z Francuzem Moise Kouame i awansował do juniorskiego wielkoszlemowego French Open. Śrubuje tym samym swój najlepszy wynik, jeśli chodzi o występy na kortach Rolanda Garrosa.

Tomasz Berkieta

Sipa US / Alamy

Berkieta w półfinale juniorskiego French Open

Znakomitą dyspozycję w juniorskim French Open 17-latek pokazał już w pierwszych rundach. Pokonywał w nich odpowiednio Hiszpana Izana Almazana Valiente (6:3, 6:2), Australijczyka Haydena Jonesa (6:4, 6:4), a następnie w trzech setach Brytyjczyka Charlie Robertsona (6:3, 3:6, 6:4).

W ćwierćfinale polski tenisista mierzył się z zaledwie 15-letnim reprezentantem gospodarzy, Moise Kouame. W pierwszy, secie decydujący był szósty gem – Berkieta zdołał w nim przełamać przeciwnika, po czym dopiął swego i wykorzystując drugą piłkę setową, wygrał partię 6:3.

Drugi set był w wykonaniu nastoletniego Polaka popisowy. Na początku partii trzy razy pod rząd przełamał Kouame, a sam tylko raz przegrał przy własnym zagraniu. W siódmym gemie nie wykorzystał piłki meczowej, ale zrobił to chwilę później i pewnie wygrał 6:2.

Moise Kouame – Tomasz Berkieta (1191. ATP) 3:6, 2:6

Utalentowany polski tenisista powalczy o awans do finału juniorskiego French Open z Włochem Lorenzo Carbonim (705. ATP), który w ćwierćfinale uporał się z Japończykiem Reiem Sakamoto.