HomeTenisFrench Open: Iga Świątek w finale! Polka nie dała szans walecznej Coco Gauff

French Open: Iga Świątek w finale! Polka nie dała szans walecznej Coco Gauff

Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Amerykanką Coco Gauff i awansowała do trzeciego z rzędu finału wielkoszlemowego French Open! Polka stanie przed szansą na ustrzelenie hat-tricka po tym, jak wygrywała dwie poprzednie edycje zmagań w stolicy Francji.

Iga Świątek

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Świątek w finale French Open

Coco Gauff jest jedną z ulubionych rywalek Igi Świątek – na 11 poprzednich pojedynków, Polka wygrywała aż 10-krotnie. Półfinałowe starcie nie było jednak łatwe, ponieważ Amerykanka w poniedziałkowym notowaniu wskoczy na drugie miejsce, wyprzedzając Arynę Sabalenkę.

Pierwszy set rozpoczął się dla Igi Świątek znakomicie – przełamała Amerykankę i po chwili prowadziła już 2:0. Podobnie jak w poprzednich starciach, Polka był niemal bezbłędna, a w piątym gemie ponownie wygrała przy serwisie Gauff. Dzięki temu z dużym spokojem dowiozła seta do końca i wygrała go 6:2.

W drugim secie trzy pierwsze gemy przebiegły pod dyktando obu zawodniczek, ale w czwartym Świątek dała się przełamać i Gauff prowadziła 3:1. Później jednak Polka wrzuciła wyższy bieg – Amerykanka momentami była wręcz bezsilna, z czego polska tenisistka skrzętnie korzystała. Wygrała cztery gemy z rzędu, a chwilę później całe spotkanie!

Iga Świątek (1. WTA) – Coco Gauff (3. WTA) 6:2, 6:4

Liderka rankingu WTA stanie tym samym przed szansą na trzeci z rzędu triumf we French Open. Jej finałową rywalką będzie zwyciężczyni starcia, które rozpocznie się o godzinie 17:00. Naprzeciw siebie staną mająca polskie korzenie Włoszka Jasmine Paolini (15. WTA) i 17-letnia Rosjanka Mirra Andriejewa (38. WTA).

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę